بروزترین راهکارهای ایجاد امنیت در طلا فروشی‌ها

امنیت در طلا فروشی

امنیت طلا فروشی، صرافی و کسب و کارهای صنف طلافروشان همیشه در اولویت قرار دارند. اگر شما صاحب مغازه طلافروشی یا صرافی هستید و یا به فکر راه انداختن یک کسب و کار در این زمینه می‌باشید، قبل از اینکه هر کاری را اجرایی کنید باید به فکر تامین امنیت در طلا فروشی خود باشید. در این مقاله ما قصد داریم مهمترین راهکارهای ایجاد امنیت در طلافروشی از جمله نصب مه ساز امنیتی اسنویز را بررسی کنیم.

استفاده از حفاظ سیمی و شیشه ضدگلوله

درب ورودی مغازه و ویترین یک طلافروشی می‌بایست دارای حفاظ و تورهای سیمی باشد. تا از دسترسی به طلا و جواهرات داخل ویترین جلوگیری ‌کند. حتی اگر در مغازه طلافروشی از شیشه ضدگلوله استفاده کنید، این حفاظ‌ها باز به شما کمک خواهند کرد. شیشه‌های درب ورودی و ویترین‌های طلافروشی بهتر است از شیشه‌های ضدگلوله باشد تا در صورت شکستن از هم جدا و خرد نشود و تکه تکه نشود.

کف و سقف از بتن با ضخامت بالا

دیوارها و سقف و حتی کف مغازه بایستی از میلگرد و بتن به قطر حداقل ۲۰ سانتی‌متر استفاده شده باشد. این کار تأمین کننده امنیت در طلا فروشی در مقابل سرقت و دستبرد سارقین می‌باشد. تجربه دستبرد از طلا فروشی در بازار مرکزی تهران نشان داد راه‌های کولر و هواکش‌های مغازه باید کوچکتر از حد معمول باشد. سپس به وسیله جوش دادن میله‌های آهنی در حد ۷۰ سانتی‌متر به ۷۰ سانتی‌متر بسته شود تا راه ورود فرد را به داخل مغازه تا حتی‌الامکان بسته و مختل شود.

قفل برقی مخصوص طلا فروشی

استفاده از قفل برقی جهت کنترل ورود و خروج مشتریان و همچنین همواره بسته بودن درب در هنگام عدم تردد بسیار مهم است. با توجه به موضوع بحث امنیت در موقع فشردن کلید قفل برقی جهت ورود مشتری، چند لحظه تامل نموده و حتما وضعیت ظاهری او بررسی کنید. اگر کلید مغازه یک طلافروشی مفقود شد، بلافاصله و سریعا تمامی قفل‌ها و ورودی‌های مغازه را تعویض کنید. برای تعویض قفل‌ها از خرید قفل از کلیدسازهای محلی خودداری کنید. و حتی‌المقدور از محله‌های دیگر خریداری شود.

قرار دادن آژیر خطر در محل مناسب

از دیگر راهکارهای ایجاد امنیت در طلا فروشی این است که آژیر اعلام خطر باید در پشت حفاظ فلزی مغازه قرار گیرد. و در جایی دور از دسترس نصب گردد. در صورت امکان هم چند عدد در فاصله‌های دور از هم باشند. تا حفظ امنیت در طلا فروشی یا کارگاه طلا سازی  را به خوبی برقرار کرده باشید. گاوصندوق مغازه طلافروشی هم باید در دیوارها جاسازی شده و در چندین قسمت به میلگردهای سقف یا شناژ دیوار جوش داده شده باشد که برای بیننده محسوس و در دید نباشد.

دزدگیر و دوربین مداربسته

استفاده از دوربین مداربسته همیشه به عنوان یک راهکار پیشفرض تامین امنیت در طلا فروشی بوده است. نصب دوربین‌های مداربسته باید به تعداد کافی و در زوایا و محل‌های مناسب صورت گرفته باشد که بتواند بهترین بهره‌برداری را در زمان نیاز داشته باشد؛ و همچنین هیچ نقطه کوری در محل وجود نداشته باشد. و صد البته که کیفیت دوربین‌های مداربسته نیز مسئله بسیار مهمی هست.

استفاده از مه ساز امنیتی اسنویز

مه ساز امنیتی

نصب یک دستگاه مه ساز امنیتی اسنویز، می‌تواند در صورت بروز سرقت مسلحانه، ابزار مناسبی جهت گرفتن دید سارق و اجبار آن به ترک محل باشد و در نتیجه دور شدن سارق از محل را شاهد باشیم. این روزها دستگاه مه ساز امنیتی اسنویز با توجه به جلوگیری بیش از ۲7 فقره سرقت مسلحانه خشن جای بسیار خوبی در این صنف پرخطر پیدا کرده است. امنیت یک طلافروشی یا کارگاه طلاسازی را بسیار بالا برده است.

در صورت استفاده از سیستم‌های امنیتی بهتر است ارتباط مه ساز امنیتی با گاوصندوق آسانسوری و درب برقی برقرار گردد. تا بلافاصله پس از فعال شدن مه ساز و تولید مه، درب جهت خروج سارق باز شده و گاوصندوق آسانسوری به پایین حرکت کند. مه ساز امنیتی اسنویز از مهمترین راهکارها برای ایجاد امنیت در طلا فروشی و سایر کسب و کارهای صنف طلا و جواهر می‌باشد.

البته خدمات پس از فروش شرکت‌های ارائه دهنده سیستم‌های امنیتی نیز بسیار حائز اهمیت است. از شرکت‌های ارائه دهنده سیستم امینی خود بخواهید که در دوره‌های زمانی حداکثر یکساله از سیستم نصب شده بازدید دوره‌ای به عمل آورند. و گواهی صحت سلامت سیستم را صادر نمایند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + چهار =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر