انس طلا و مقاومت 2000 دلاری

در این ویدیو از رسانه تابان گوهر، تحلیلگران سایت کیتکو، روند قیمت انس جهانی طلا در هفته پیش روی بازارهای جهانی را بررسی کرده‌اند.

نمایش ویدیو درباره تحلیل اونس طلای جهانی

تحلیل اونس طلای جهانی

انس جهانی طلا با صعود 42 دلاری در هفته گذشته توانست مسیر رفته هفته قبلش را جبران کند و دوباره به محدوده 2000 دلاری نزدیک شود. کارشناسان عقیده دارند اصلی‌ترین دلیل نزدیک شدن قیمت طلا به ۲۰۰۰ دلار احتمال کاهش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکاست. به علاوه جنگ در خاورمیانه همچنان ادامه دارد. حالا سوال اینجاست که آیا انس جهانی طلا مقاومت 2000 دلاری پیش روی خود را خواهد شکست یا مانند هفته های گذشته در واکنش به آن نزولی می‌شود؟

نظرسنجی هفتگی طلا کیتکونیوز

آخرین نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو نشان می‌دهد با وجود این که اکثر تحلیلگران، روند انس در هفته پیش رو را خنثی پیش بینی کرده‌اند، بیشتر سرمایه گذاران خرد مثل هفته های گذشته نسبت به صعود طلا در این هفته خوشبین هستند. این هفته، 12 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی کیتکو شرکت کرده که از این تعداد، 3 تحلیلگر یا 25% این هفته را صعودی و 1 تحلیلگر یا 8 درصد این هفته را نزولی پیش بینی کرده‌اند و 8 نفر باقیمانده یا 67 درصد، نسبت به طلا در هفته آینده بی طرف بودند.

نتایج نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز

در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیز 595 نفر شرکت کردند که از این تعداد، 394 نفر یا 66% هفته پیش رو را صعودی پیش بینی می کنند. این در حالی است که 125 نفر یا 21% قیمت را نزولی پیش بینی کرده و 76 نفر یا 13% نسبت به چشم انداز کوتاه مدت این فلز گرانبها بی طرف بودند.

نظرات تحلیلگران سایت کیتکونیوز

اوله هانسن، رئیس استراتژی کالا در بانک ساکسو که پیش‌بینی‌اش در هفته گذشته مبنی بر صعود طلا از محدوده 1930 دلاری محقق شده بود، گفت: من هیچ حرکت بزرگی برای طلا در آینده نزدیک نمی‌بینیم و نسبت به روند انس بی طرف هستم.

کالین سیزینسکی، استراتژیست ارشد بازار در SIA Wealth Management نیز گفت: با توجه به نزدیک شدن به تعطیلات روز شکرگزاری، بازارها در چند روز آینده آرام تر هستند و من این هفته را خنثی پیش بینی میکنم.

اورت میلمن، تحلیلگر ارشد بازار در Gainesville Coins گفت که او معتقد است که توجه سرمایه گذاران طلا از حوزه ژئوپلیتیک به سمت اقتصاد کلان حرکت می کند. وی افزود: تقریبا همه بر این باورند که دوران افزایش نرخ بهره تمام شده است و احتمالا در آینده ای نه چندان دور شاهد توقف و کاهش نرخ بهره باشیم که این خبر خوبی برای طلا خواهد بود.

به نظر شما آیا انس جهانی طلا مقاومت 2000 دلاری پیش روی خود را خواهد شکست؟ نظر خود را برای ما کامنت کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + 20 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر