ناامیدی تحلیلگران از انس طلا

در این ویدیو از رسانه تابان گوهر، تحلیلگران سایت کیتکو، روند قیمت انس جهانی طلا در هفته پیش روی بازارهای جهانی را بررسی کرده اند.

نمایش ویدیو درباره تحلیل تحلیلگران کیتکو از انس

تحلیل تحلیلگران کیتکو از انس

انس جهانی طلا بر خلاف پیش بینی تحلیلگران و سرمایه گذاران کیتکو در هفته گذشته نزولی شد و به قیمت 20 روز قبل بازگشت. در حالی که همه از این فلز زرد انتظار داشتند تا مقاومت 2000 دلاری را بشکند، طلا در سایه احتمال آتش بس در جنگ خاورمیانه و صحبت های رئیس بانک مرکزی آمریکا، در طول هفته گذشته نزولی بود و با عدد 1938 دلار در هر انس به کار خود در هفته گذشته بازارهای مالی پایان داد. حالا سوال اینجاست که این ریزش بیش از 2.5 درصدی طلا در هفته گذشته ادامه خواهد داشت؟

نظرسنجی هفتگی طلا کیتکونیوز

آخرین نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو نشان می دهد که اکثر تحلیلگران بازار دقیقا برعکس هفته گذشته، طلا را نزولی پیش بینی کرده اند و این در حالی است که سرمایه گذاران خرد همچنان نسبت به روند طلا خوشبین هستند. این هفته، 12 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی کیتکو شرکت کرده که از این تعداد، فقط 3 تحلیلگر یا 25% این هفته را صعودی و 8 تحلیلگر یا 67 درصد این هفته را نزولی پیش بینی کرده اند و یک نفر باقیمانده نیز، نسبت به طلا در هفته آینده بی طرف بود.

نتایج نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز

در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیز 319 نفر شرکت کردند که از این تعداد، 183 نفر یا 57% هفته پیش رو را صعودی پیش بینی می کنند. این در حالی است که 88 نفر یا 28% قیمت را نزولی پیش بینی کرده و 48 نفر یا 15% نسبت به چشم انداز کوتاه مدت این فلز گرانبها بی طرف بودند.

شاخص ماهانه قیمت مصرف کنندگان یا همان CPI و شاخص قیمت تولید کنندگان یا همان PPI از رویدادهای مهم این هفته است که به ترتیب در روز های سه شنبه و چهارشنبه منتشر می شوند.

نظرات تحلیلگران سایت کیتکونیوز

جیمز استنلی، استراتژیست ارشد بازار در Forex.com قیمت طلا را در کوتاه مدت نزولی پیش بینی کرد و گفت: خرس های بازار، در هفته گذشته حرکت قدرتمندی انجام دادند که نشان دهنده تغییر در روند است و ممکن است طلا را در هفته پیش رو تا 1900 دلار و یا حتی پایین تر نزولی کند.

اوله هانسن، رئیس استراتژی کالا در بانک ساکسو به کاهش 60 دلاری انس طی هفته گذشته اشاره کرد و گفت: اولین حمایت طلا عدد 1933 دلار در هر انس است که به نظر من، انس نسبت به این عدد واکنش نشان خواهد داد و صعودی می شود.

کالین سیزینسکی، استراتژیست ارشد بازار در SIA Wealth Management به اظهارات تند جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا اشاره کرد و گفت: احتمالا با فشار این صحبت ها و تاثیر آن بر نرخ تورم، طلا در هفته پیش رو نزولی خواهد بود.

به نظر شما ریزش انس جهانی طلا ادامه خواهد داشت؟ نظر خود را برای ما کامنت کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − دوازده =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر