• 031-33931240
  • ایران - اصفهان - شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

اعلام نرخ فروش صرافی‌ها در بازار متشکل ارزی / ساعت بازار تمدید شد

ساعاتی بعد از تحولات ناگهانی در سایت بازار متشکل ارزی و حذف تمام نرخ‌ها جز یک نرخ برای بازار دلار، بانک مرکزی خبری منتشر و اعلام کرد که صرافی‌ها مجازند که با همین نرخ نسبت به فروش ارز اقدام کنند.

به گزارش تابان گوهر نفیس به نقل از اکوایران، بانک مرکزی اعلام کرد: نرخ فروش ارز به صورت اسکناس توسط صرافی‌ها در سایت بازار متشکل معاملات ارز ایران اعلام می‌شود.


بانک مرکزی در خبر خود اعلام کرده است: «از امروز (سه‌شنبه، 4 بهمن) کلیه صرافی‌ها مجازند نسبت به فروش ارز به صورت اسکناس با نرخ منتشرشده تحت عنوان «آخرین نرخ صرافی‌ها» در سایت مدیریت بازار متشکل معاملات ارز ایران به آدرس www.ice.ir اقدام نمایند.»

تمدید ساعت کار بازار متشکل
دقایقی بعد بانک مرکزی در خبر دیگری اعلام کرد که «ساعت کاری بازار متشکل معاملات ارز ایران تا ساعت 17 امروز تمدید شده است.»

بر اساس گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، با توجه به روش جدید معاملات ارزی در بازار متشکل معاملات ارز ایران و به منظور تسهیل در تامین ارز مورد نیاز کارگزاران بازار، ساعت کاری بازار متشکل معاملات ارز ایران تا ساعت 17 امروز (سه‌شنبه مورخ 1401.11.4) تمدید شد.

همزمان با تحولات ظهر امروز در بازار متشکل و حذف قیمت‌های متنوع از این سایت، رئیس کل بانک مرکزی در توئیتر نوشت: «از امروز بانک مرکزی و صرافی‌ها اقدامات مشترکی در احیای ثبات اقتصادی در کشور انجام می‌دهند. بانک مرکزی از این به بعد به بازار آزاد ورود پیدا خواهد کرد و نرخ‌ساز خواهد بود.»

دو شب قبل محمدرضا فرزین در تلویزیون اعلام کرده بود که قرار است سامانه ناخدا برای ورود بازارساز به بازار آزاد راه‌اندازی شود. او تاکید کرده بود که «به بازار آزاد هم وارد خواهیم شد و نرخ‌سازی خواهیم کرد.»

در همین راستا، ظهر امروز تمام نرخ‌ها از بازار متشکل حذف شد و پس از دقایقی که نرخ دلار در کنار یورو قرار گرفته و کمی بالاتر از آن اعلام شده بود، یورو نیز حذف شد و یک نرخ دلار باقی ماند؛ نرخی که به عنوان «آخرین نرخ» عنوان شده و ذیل آن «آخرین نرخ صرافی‌ها» نیز درج شده است.

تا ساعت 15:00 سه‌شنبه چهارم بهمن، آخرین نرخ دلار در این سایت 427,455 ریال و آخرین نرخ صرافی‌ها نیز 429,592 درج شده است و خبری از اعلام قیمت یورو نیست.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 1 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر