• 031-33931240
  • ایران - اصفهان - شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

بیت‌کوین در حالت آماده‌باش! / سقوط دلار به کف دوماهه

در انتظار داده‌های تورم ژوئن، باراز کریپتو در حالت آماده‌باش قرار می‌گیرد. در آستانه انتشار گزارش تورم کلیدی آمریکا، دلار به پایین‌ترین حد خود در دو ماه اخیر رسید.

به گزارش تابان گوهر نفیس به نقل از اکوایران، با نزدیک شدن به انتشار داده‌های تورم ژوئن، بازار کریپتو، به خصوص بیت‌کوین، در حالت آماده‌باش قرار می‌گیرد.

 
 بیت کوین همچنان به حفظ سطح 30000 دلار ادامه می‌دهد، در حالی که اتر ثابت است. 

«اتر چن»، مهندس ارشد مالی بای‌بیت، به کوین‌دسک گفت: «بازار در حالت آماده‌باش است و در انتظار سیگنال‌های افزایش قیمت به دنبال کاهش یا توقف افزایش نرخ در نیمه دوم سال است که مشخصه آن جریان نقدینگی است.»

چن گفت که تیم Bybit انتظار دارد که قیمت بازار در سه‌ماهه چهارم بهبود یابد، اما ممکن است یک بازار صعودی کامل تا سال 2024 محقق نشود. این بهبود مشروط به توقف افزایش نرخ، نصف شدن بیت‌کوین و رفع طوفان‌های نظارتی خواهد بود.

«تیم فراست»، مدیر عامل پلتفرم ثروت دیجیتال Yield App به کند شدن ارقام تورم اشاره می‌کند، اما به بازار اطمینان دارد که فدرال رزرو همچنان نرخ‌ها را به عنوان یک پیام مختلط افزایش می‌دهد و گزارش اخیر استاندارد Chartered مبنی بر اینکه بیت‌کوین تا پایان سال 2024 به 120000 دلار خواهد رسید را رد می‌کند.

برای دارایی‌های کریپتو، این احتمالاً به معنای ادامه داد و ستد دامنه در سطوح فعلی است. به نظر می‌رسد بیت کوین در حال حاضر تقریباً نزدیک به 30 هزار دلار است که نسبت به ژانویه که سال را با 16540 دلار آغاز کرد تقریباً 100 درصد افزایش داشته است. دارایی‌های کمی هستند که این عملکرد را در بازار «خرسی» داشته باشند، و معامله‌گران ماهر احتمالاً امسال عملکرد خوبی در بیت‌کوین داشته‌اند.

سقوط دلار به کف دوماهه
 در اوایل روز چهارشنبه در آستانه انتشار گزارش مهم تورم در ایالات متحده، دلار آمریکا در ساعات اولیه اروپا به پایین‌ترین سطح خود در دو ماه گذشته رسید، در حالی که با توجه به انتظارات برای افزایش بیشتر نرخ‌های بریتانیا، استرلینگ به بالاترین حد خود در 15 ماه اخیر رسید.

در ساعت 03:15 ET (07:15 GMT)، شاخص دلار که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می‌کند، 0.3 درصد کاهش یافت و به 101.140 رسید و پس از اظهارات تعدادی از مقامات فدرال رزرو، زیان خود را از ابتدای هفته افزایش داد. همچنین نشان داد که بانک مرکزی به پایان چرخه انقباض سیاست پولی خود نزدیک شده است.

افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره در نشست فدرال رزرو در اواخر این ماه تا حد زیادی قیمت‌گذاری شده است، اما گزارش تورم مصرف‌کننده در ایالات متحده که در اواخر جلسه ارائه می‌شود، می‌تواند به تعیین تعداد افزایش بیشتر در مخزن کمک کند.

پیش‌بینی می‌شود قیمت مصرف‌کننده در ماه ژوئن 3.1 درصد افزایش یافته باشد، پس از افزایش 4 درصدی ماه می، که با 0.3 درصد افزایش ماهانه، کندترین افزایش سالانه از مارس 2021 خواهد بود. نرخ اصلی سالانه از 5.3 درصد به 5 درصد، برای سومین ماه متوالی کاهش یافته است.

صعود پوند به سقف پانزده‌ماهه
پوند در برابر دلار افزایش یافت و به 1.2945 رسید. داده‌ها در روز سه‌شنبه نشان دادند که دستمزدهای بریتانیا با سریع‌ترین سرعت ثبت‌شده افزایش یافت و فشار بیشتری بر بانک مرکزی انگلستان برای اقدام وارد کرد، در حالی که گزارش ثبات مالی بانک مرکزی بریتانیا که اوایل چهارشنبه منتشر شد، اعلام کرد که بانک‌های این کشور به اندازه کافی قوی هستند تا بتوانند در راستای مقابله با خطر بحران فزاینده نرخ وام مسکن اقدام کنند. 

یورو/دلار آمریکا با 0.2 درصد افزایش به 1.1025 رسید، درست زیر سقف دو ماهه، در حالی که داده‌های نرم تورم اسپانیا نتوانست انتظارات برای افزایش بیشتر نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا را کاهش دهد.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 4 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر