شکست مرز روانی دلار/ قیمت دلار مرز 50 هزار تومان را از دست داد

بازار ارز هرات امروز دوشنبه ۲۹ آبان‌ماه شاهد عقب‌نشینی نرخ دلار بود. آن‌طور که معامله‌گران می‌گویند فشار فروش در بازار امروز بیشتر از روز قبل بود.

به گزارش تابان گوهر به نقل از اکوایران، اسکناس آمریکایی در شروع معاملات نقدی هرات کانال ۵۰ هزار تومان را از دست داد  و تا  ۴۹ هزار و ۸۵۰ تومان پایین آمد. این اتفاق درحالی است که روز گذشته قیمت دلار هرات با ۵۰  هزارو ۱۰۰ تومان به کار خود خاتمه داده بود. 

به عقیده تحلیل‌گران فنی قیمت دلار هرات مرز روانی خود را از دست داد و اگر قیمت دلار امروز حمایت ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان عقب نشینی کند نرخ می‌تواند با کاهش به کف ۴۹ هزار تومان حرکت کند. در این صورت قیمت دلار هرات به کریدور قبلی خودش یعنی ۴۸ هزار و تا ۵۰ هزار تومان می‌رود که قبل از جنگ غزه و اسرائیل در آن جا بود. اما اگر قیمت دلار این محدوده حمایت ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان را حفظ کند به صورت محدود می‌تواند افزایش دهد تا تقاضای ژانویه وارد بازار شود و بازار را نوسانی کند.

از سوی دیگر دسته ای دیگر باور دارند قیمت دلار می‌تواند بین ۵۰ هزار تومان تا ۵۰ هزار و ۶۰۰ تومان که دو سطح حمایت و مقاومت است نوسان دهد. البته اگر قیمت دلار امروز مقاومت ۵۰ هزار و ۶۰۰ تومان را بشکند سطح مقاومت بعدی ۵۰ هزار و ۸۰۰ تومان است. درصورتی‌که قیمت دلار نتواند به بالای سطح حمایتی سطح روانی ۵۰ هزار تومان برگردد حمایت مهم آن در ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان است.

در تهران هم قیمت دلار در  شروع معاملات نقدی امروز دوشنبه ۲۹ آبان تا کف کانال ۵۰ هزار تومان پایین آمده و برخی از معامله گران با اشاره به اثر گذاری بازار هرات بر روی نوسانات نرخ دلار در تهران پیش بینی می کنند که اسکناس آمریکایی در تهران هم به مرز ۴۹ هزار تومان برگردد. با این حال برخی دیگر می گویند این احتمال دور از انتظار است. 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + هشت =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر