سکه طلا را فقط از سکه فروشی‌ها بخرید

در گفتگو با نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا، جواهر، نقره و سکه تهران، نکات خرید سکه‌های طلا را مرور کرده و توصیه‌های این رئیس اتحادیه برای پیشگیری از کلاهبرداری را جویا شده‌ایم. شما را به شنیدن این گفتگوی اختصاصی دعوت می‌کنیم. (+ نسخه صوتی)

نمایش ویدیو درباره سکه طلا را فقط از سکه فروشی‌ها بخرید

نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا، جواهر، نقره و سکه تهران در خصوص نکات خرید سکه اینچنین گفت که اساس و شیوه کار ما در تهران به این صورت است که ما دارای 21 رسته می‌باشیم و همه همکاران موظف هستند در رسته‌های خود فعالیت کنند. در خصوص فروش سکه، فقط واحدهایی که در رسته سکه فروشی هستند مجاز به خرید و فروش هستند و دیگر واحدهای رسته‌ها مجاز به فروش سکه نیستند.

 

 

طی ده سال گذشته با جلساتی که برای شرایط امنیتی مردم برقرار شد تصمیم گرفته شد که سکه فروش‌ها کارت وکیوم واحد خودشان و هولوگرام ارائه دهند. فروشندگان برای فروش سکه باید جواز داشته باشند و اقدام به وکیوم کردن سکه بکنند و هنگام فروش باید کارت واحد خودشان همراه با هولوگرام اتحادیه را بر روی سکه مشخص کنند و موظف به رعایت این مسائل هستند.

 

نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران صحبت خود را اینگونه ادامه داد: در رابطه با ساماندهی و یکپارچگی سکه‌‌های طلا و بالا بردن ضریب امنیتی جلسات زیادی ما طی چند سال گذشته با بانک مرکزی و ارگان‌های مختلف انجام دادیم که هماهنگی‌های لازم انجام شده است که به مرحله نهایی نرسیده است.

 

نادر بذر افشان در خصوص ارائه فاکتور رسمی نیز اینچنین گفت: فاکتور رسمی حق مشتری می‌باشد و تمامی همکاران موظف به ارائه فاکتور رسمی در خصوص سکه ارائه شده می‌باشند.

 

 

رییس اتحادیه طلا جواهر کشور در خصوص خرید فروش سکه در فضای مجازی گفت: اکثر سکه‌هایی که به صورت غیره فروش می‌رود و جهت پیگیری به اتحادیه مراجعه می‌کنند در فضای مجازی بوده است. با توجه به اینکه سکه و طلا جزو فلزات گرانبها کشور هستند مردم سعی کنند در فضای مجازی به هیچ عنوان خرید نکنند. با توجه به اهمیت موضوع و شرایط فنی سکه حتما به صورت حضوری خرید کنند و در هنگام خرید به نکات گفته شده توجه فرمایند. همچنین می‌توانند از فروشنده درخواست فاکتور رسمی بکنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − یک =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر