• 031-33931240
  • ایران - اصفهان - شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

نحوه خرید ربع سکه از بورس (+ویدیو آموزشی)

به گزارش تابان گوهر نفیس، چند روز پیش بود در اخبار اقتصادی اعلام شد، بورس ایران روز شنبه 24 دی ماه 1401 میزبان فروش پانصد هزار ربع سکه است. و خیلی از افراد این سوال را داشتند که نحوه خرید ربع سکه از بورس کالا چگونه است؟ پس یک ویدیوی آموزشی آماده کردیم و در آن جزئیات خرید ربع سکه بورسی را توضیح دادیم.

نمایش ویدیو درباره نحوه خرید ربع سکه از بورس - تابان گوهر نفیس

خرید ربع سکه از بورس کالا (نماد ربع سکه)

روش خرید ربع سکه از بورس کالا به این صورت می‌باشد که شما باید گواهی ربع سکه طلای بهار آزادی که برای اولین بار در بورس کالا عرضه می‌شود را با نماد «سکه۰۳۱۲ن۰۶» خریداری کنید. تا چند روز بعدش بتوانید بروید ربع سکه‌ها را تحویل بگیرید. هر یک گواهی معادل یک صدم ربع سکه بهار آزادی است. و شما برای خرید یک ربع سکه کامل باید 100 تا گواهی بخرید. البته نکته قابل توجه این است که در این مرحله به هر نفر بیشتر از 5 تا ربع سکه (یا همان 500 عدد گواهی) فروخته نمی‌شود.

ربع سکه معاملات ثانویه ندارد! و پس از خرید باید سکه‌ها را تحویل بگیرید.

نکته مهم دیگر که باید بدانید این است ربع سکه معاملات ثانویه ندارد. یعنی شما نمی‌توانید این گواهی‌ها را به فرد دیگری بفروشید. و در ادامه همین که معامله انجام شد باید 5 روز کاری منتظر بمانید تا بعد از هماهنگی با خزانه بانک رفاه و گرفتن نوبت، مراجعه کنید و ربع سکه‌ها را تحویل بگیرید.

حراج ربع سکه به صورت تک قیمتی

خرید ربع سکه از بورس و معاملات آن به صورت حراج تک قیمتی برگزار می‌شود. یعنی یک دوره پیش گشایش دارد که از ساعت 9 تا ساعت 13 هست. در دوره پیش گشایش معامله‌ای انجام نمی‌شود و فقط می‌توانید سفارشتان را ثبت، حذف و یا ویرایش کنید. و بعد از ساعت 13 هم حراج تک قیمتی شروع می‌شود. دامنه قیمت سفارشات و قیمت عرضه هم توسط بانک مرکزی مشخص می‌شود. برای خرید این گواهی‌ها فقط کافی است که کد بورسی داشته باشد و بعد از ورود به صفحه معاملات کارگزاری خودتان، نماد سکه یعنی «سکه۰۳۱۲ن۰۶» را جستجو کنید و سفارشتان را ثبت کنید.

آیا ربع سکه بورسی علاجی برای حباب آن می‌شود؟

خرید ربع سکه از بورس کالا حرکتی است که بانک مرکزی و بورس کالا برای مهار حباب سکه و حباب ربع سکه انجام داده‌اند. و احتمالا استقبال خوبی از این عرضه بانک مرکزی صورت بگیرد. اما نظر شما چیست؟ آیا با این حرکت بانک مرکزی، حباب ربع سکه که به صورت نجومی بالا رفته است، کاهش پیدا می‌کند؟ نظرات خودتان را برای ما کامنت کنید.

سوالات متداول برای خرید ربع سکه از بورس

برای خرید ربع سکه از بورس کالا، کافی است نماد ربع سکه یعنی «سکه۰۳۱۲ن۰۶» را جستجو کنید و سفارشتان را در سامانه معلاملاتی خود ثبت کنید.

در این مرحله از فروش ربع سکه در بورس به هر نفر بیشتر از 5 تا ربع سکه (یا همان 500 عدد گواهی) فروخته نمی‌شود.

پس از خرید ربع سکه در بورس، شما باید 5 روز کاری منتظر بمانید تا بعد از هماهنگی با خزانه بانک رفاه و گرفتن نوبت، مراجعه کنید و ربع سکه‌ها را تحویل بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 6 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر