تداوم خوش‌بینی خرده‌فروش‌ها به بازار طلا

بر اساس نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو، پیش‌بینی‌ها درباره وضعیت آتی این فلز حساس و تا حدود زیادی مبهم شده است.

به گزارش تابان گوهر نفیس به نقل از  اقتصادنیوز ، بازار طلا یک هفته دیگر دچار افت شد و برای سومین هفته سقوط کرد. بازارها انتظارات درباره توقف رشد نرخ بهره را به افزایش نرخ در نشست ژوئن فدرال رزرو تغییر دادند. 

داده‌های کلان خوش‌بینانه و اعداد تورمی فراتر از حد انتظار، بازارها را وادار کرده است که در زمینه پیش‌بینی‌های خود در زمینه افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو اصلاحاتی انجام دهند. در همین زمینه CME FedWatch اکنون حدود 64 درصدی پیش‌بینی کرده است که در نشست 13 تا 14 ژوئن شاهد رشد ۰.۲۵ نرخ سود باشیم.

جیمز نایتلی، اقتصاددان ارشد بین‌المللی ING، گفت: «اقتصاد آمریکا همچنان فعالان را گیج می‌کند، زیرا هزینه‌های قوی تورم را بسیار بالا نگه می‌دارد». 
معاملات آتی طلای ژوئن Comex آخرین بار در هفته 35 دلار کاهش یافت که بیشترین کاهش را از فوریه به بعد داشت. معاملات آتی ژوئن پس از شروع هفته در 1979.40 دلار با 1943.90 دلار در هر اونس معامله می شد.

پس از کاهش قیمت طلا در هفته گذشته، وال استریت به دو بخش مساوی درباره سقوط یا صعود طلا تقسیم شد. از 14 تحلیلگر وال استریت، 43 درصد هنگامی که از آنها در مورد انتظارات قیمت طلا در هفته جاری سؤال شد، مثبت بودند. همین مقدار نیز قیمت های پایین تری را پیش بینی کردند.  تنها 14 درصد بازار را کم‌نوسان ارزیابی کردند.

با همه این احوال سمت خرده فروشی صعودی باقی ماند. نظرسنجی کیتکو نشان داد که از 762 سرمایه‌گذار خرد شرکت‌کننده، 49 درصد انتظار قیمت‌های بالاتر، 36 درصد کاهش قیمت و 15 درصد روند کم‌نوسان را پی‌ش بینی کرده.اند. 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + نه =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر