ساعات حیاتی برای بیت‌کوین

این امکان وجود دارد که قیمت بیت‌کوین به دلیل انتشار داده‌های تورمی آمریکا و تصمیم فدرال رزرو درباره نرخ بهره در روز چهارشنبه و طی 36 ساعت آتی با نوسان همراه شود. در این میان، نوسان بازار اوراق قرضه معیار نیز بر روند این ارز دیجیتال تأثیرگذار خواهد بود.

به گزارش تابان گوهر نفیس به نقل از اکوایران، در آستانه تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره و همچنین انتشار داده‌های تورمی آمریکا، بازارهای جهانی با اضطراب روبه‌رو هستند. سرمایه‌گذاران بیت‌کوین دلایلی دارند که به‌طور خاص درباره نوسان قیمتی بالقوه نخستین ارز دیجیتال گوش‌ به‌ زنگ باشند.

به نوشته بلومبرگ، همبستگی 30 روزه میان بیت‌کوین و بازده اوراق خزانه‌داری 10 ساله آمریکا در سطح منفی 53 قرار دارد که یکی از منفی‌ترین آمارهای آن از سال 2010 محسوب می‌شود. این معیار نشان می‌دهد که بزرگ‌ترین دارایی دیجیتال در حال حاضر در سطحی غیرمعمول در جهت مخالف بازده اوراق قرضه معیار حرکت می‌کند.

اوراق قرضه ممکن است تحت تأثیر داد‌ه‌های تورمی و چشم‌انداز سیاست‌گذاری فدرال رزرو قرار گرفته باشند؛ آمارهایی که قرار است هر دو در روز چهارشنبه (23 خرداد) منتشر شوند. بررسی این همبستگی نشان می‌دهد ریسک اینکه بیت‌کوین به شکل منفی تحت تأثیر نوسانات در بازار اوراق خزانه‌داری قرار بگیرد، وجود دارد.

بزرگ‌ترین دارایی دیجیتال در حال حاضر در سطحی غیرمعمول در جهت مخالف بازده اوراق قرضه معیار حرکت می‌کند.

بیت‌کوین طی روز سه‌شنبه تا 4/2 درصد نیز افت داشت و به پایین‌ترین قیمت یک هفته اخیر خود رسید و تا ساعت 9:19 صبح به وقت نیویورک در نزدیکی سطح 67 هزار و 210 دلار قرار داشت. رمزارزهای کوچک‌تر مانند اتریوم و دوج‌کوین هم با کاهش قیمت روبه‌رو شدند.

بیت‌کوین در اواسط مارس به رکورد قیمتی 73 هزار و 798 دلار رسید که علت آن رشد سرمایه‌های ورودی به صندوق‌های قابل معامله این ارز دیجیتال بود. با این حال، در طول سه‌ ماه اخیر، نخستین رمزارز جهان در عبور از رکوردهای قیمتی پیشین خود با چالش روبه‌رو بوده است. یکی از کارشناسان اعلام کرده که تلاش‌های ناموفق بیت‌کوین در عبور از بالاترین سطوح قیمتی خود طی مدت اخیر، زنگ هشدار را به صدا در آورده است.

این کارشناس همچنین اعلام کرده: «نبود روند صعودی در هفته‌های اخیر نگران‌کننده است، آن هم با وجود اینکه اخیرا سرمایه‌های ورودی قابل توجهی در ETFهای بیت‌کوین ثبت شده است، اما این اتفاق نیز نتوانسته رشد قیمت این ارز دیجیتال را به همراه داشته باشد. سی‌ و شش ساعت آتی برای بیت‌کوین حیاتی خواهد بود.»

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 − سه =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر