• 031-33931240
  • ایران - اصفهان - شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

هفته خطرناک برای خریداران طلا

قیمت طلا در پایان نیمه اول ۲۰۲۳ گرچه با رشد ۵.۲ درصدی همراه شد، اما هفته گذشته تا کف ۱۹۰۰ دلار پایین آمد، چه آینده‌ای در انتظار این بازار است؟ آیا باید منتظر ریزش‌های سنگین بود؟

به گزارش تابان گوهر نفیس به نقل از فردای اقتصاد، طلای جهانی در هفته‌ای که گذشت با کاهش ۰.۱ درصدی قیمت مواجه شد تا نیمه نخست سال ۲۰۲۳ با رشد ۵.۲ درصدی قیمت طلا پایان پذیرد.

 

جدیدترین نظرسنجی کیتکو با حضور ۲۱ کارشناسان و ۸۴۵ فعال بازار منتشر شد. نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد از رای مساوی کارشناسان (۸ نفر) به صعود یا نزول بازار در هفته جدید دارد و ۵ نفر نیز روندی خنثی را پیش‌بینی کرده‌اند. در میان فعالان بازار اما ۴۴ درصد به نزول قیمت طلا و ۳۷ درصد به رشد قمیت این فلز ارزشمند رای داده‌اند.

 

در میان عوامل اثرگذار بر بازار طلا، از منظر تکنیکال، حمایت بسیار قوی در ۱۹۰۰ دلار مشاهد می‌شودو به نظر در صورت شکست حمایت، سطوح ۱۸۵۰ دلاری در پیش است. در میان عوامل بنیادی تاکید اقتصادهای جهانی برای هدف تورم ۲ درصدی (سیگنال افزایش نرخ بهره)، احتمال بازار برای افزایش نرخ بهره در نشست جولای: ۸۷ درصد و شورش واگنرها بار دیگر ریسک‌های ژئوپلیتیک را یادآوری کرد.
و اما آمارهای مهم اقتصادی که در هفته جدید منتشر خواهد شد شامل شامخ آلمان، بریتانیا و آمریکا (دوشنبه)، صورتجلسه نشست پیشین فدرال رزرو (چهارشنبه)، شامخ خدمات آمریکا (پنجشنبه) و آمار اشتغال (جمعه) است.

1 نظر

  • این سایتهای خبری بالاخره کی میخوان یاد بگیرن خبر اولش باید تاریخ داشته باشه نمیدونم! خبر بدون تاریخ بی معنیه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 − 2 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر