نکات طراحی سایت طلافروشی

یکی از عواملی که باعث فروش بیشتر طلافروشان نسبت به گذشته شده است، استفاده از فضای اینترنت می‌باشد. داشتن یک فروشگاه اینترنتی سبب شده است که فروش طلافروشان محدود به یک مکان و زمان خاص نباشد و بتوانند به صورت  ۲۴ ساعته در هر نقطه و مکانی محصولات خود را به فروش برسانند. اما در اغلب موارد داشتن یک سایت طلافروشی به تنهایی تأثیر چندانی بر میزان فروش شما ندارد. و برای اینکه بتوانید از سایت طلافروشی خود بیشترین بهره و فروش را داشته باشید باید نکاتی را رعایت کنیم. پس در ادامه همراه ما باشید تا با اصول و نکات طراحی سایت طلا فروشی آشنا شوید.

نکات طراحی سایت طلا فروشی

وب سایت کاربر پسند

یک سایت طلافروشی کاربر پسند باعث افزایش رضایت مشتریان می‌شود. در حالی که طراحی شلوغ، پیچیده و گیج کننده از اساسی ترین مشکلات در صفحات وب برای مشتریان می‌باشد. یک وب سایت طلا فروشی با طراحی  زیبا، ساده و تمیز به مشتریان این امکان را می‌دهد تا تنها با چند کلیک به راحتی محصولات و صفحات مد نظر خود را پیدا کنند. و نکته مهم دیگر این که تمام المان‌های مهم باید در صفحه اصلی سایت مشخص باشند.

ایجاد صفحه درباره ما حرفه‌ای

یکی از مهم ترین صفحات سایت طلافروشی بدون شک صفحه درباره ما می‌باشد. هنگامی که وارد یک سایت طلا فروشی می‌شوید، صفحه درباره ما یکی از راه‌های اعتماد سازی می‌باشد. چرا که مشتری قبل از خرید و بازدید محصولات می‌خواهد بداند که این فروشگاه اینترنتی متعلق به چه کسی است. نوشتن محل فروشگاه، قدمت آن، بزرگی آن، معتبر بودن آن و شرح مختصری از فعالیت‌ها از مهم‌ترین موضوعاتی هستند که در صفحه درباره ما بهتر است که نوشته شود. باید مطمئن شوید به تمامی سؤالات احتمالی که برای مشتری به وجود بیاید پاسخ داده باشید و تا آن جا که می‌توانید اطلاعات بیشتر و کاملی در مورد فروشگاه آنلاین خود دهید.

عکاسی طلا و جواهرات

درج چندین عکس از محصول

یکی از مهم ترین ویژگی‌هایی که سایت‌های طلافروشی باید داشته باشند، عکاسی با جزئیات می‌باشد. قطعات طلا و جواهر، همیشه دارای پیچیدگی و ظرافت خاصی می‌باشند. پیشنهاد می‌شود تصاویر گرفته شده از محصولات در چند زاویه باشند و حتی چند تصویر دارای بک گراند سفید نیز گرفته شوند. یکی از مزایای عکاسی با جزئیات این است که شما می‌توانید اندازه، رنگ، طرح و زوایای مختلف را به درستی نمایش دهید.

جزئیات قطعات جواهرات و شرح محصول

هنگامی که یک مشتری وارد یک طلافروشی می‌شود، از فروشنده درباره قطعه مد نظر، مقدار طلای استفاده شده، عیار آن، اجرت و قیمت آن سؤال می‌پرسد. اما در هنگام خرید آنلاین شک و تردید دارد و کسی نیست که به سؤالات او همانند خرید حضوری پاسخ دهد. بنابراین لازم است شرح مفصلی از محصول قرار دهید و تمام اطلاعات لازم شامل مقدار طلای مصرفی، عیار آن، اجرت و قیمت گوهر سنگ آن باید گفته شود.

وجود ریز فاکتور

یکی از راه‌های اعتماد سازی مشتریان ارائه ریز فاکتور می‌باشد. بسیاری از فروشندگان قیمت جواهرات به کار رفته را اعلام نمی‌کنند و فقط یک قیمت نهایی برای قطعه طلا در نظر می‌گیرند. ریز فاکتور طلا شامل قیمت طلای به کار رفته، اجرت، ارزش افزوده، سود، قیمت جواهرات به کار رفته، هزینه حمل و نقل و… می‌باشد. ارائه ریز فاکتور کمک بسیاری به بهبود و افزایش حسن نیت بین شما و مشتریان می‌کند. همچنین می‌تواند شما را نسبت به فروشندگانی که ریز فاکتور ارائه نمی‌دهند، متمایز سازد.

سایت طلافروشی با قیمت لحظه‌ای

قیمت محصولات خود را بروز نگه دارید

نوسانی بودن قیمت طلا به صورت لحظه‌ای یکی از معضلات سایت‌های طلافروشی می‌باشد. و بدون داشتن API در لحظه بودن قیمت محصولات سایت امری غیرممکن می‌باشد. پیشنهاد می‌شود از یک وب سرویس نرخ لحظه‌ای در سایت خودتان استفاده کنید تا نرخ مصنوعات طلا در لحظه و بروز باشد.

صفحه شرایط و ضوابط

این صفحه شامل تمام خط مشی شما می‌باشد. خرید آنلاین طلا و جواهر ممکن است به اندازه خرید حضوری آن پر ریسک باشد. بنابراین با ایجاد صفحه شرایط و ضوابط از به وجود آمدن مشکلات جلوگیری می‌شود و همچنین باعث شفاف سازی سیاست کاری می‌شود. این صفحه شامل نحوه مبادله، نحوه حمل و نقل، بیمه، صورتحساب، جدول زمانی برای تحویل کالا و شرایط خروج از معامله است و باید به صورت شفاف و ساده نوشته شود. بر اساس نوع فعالیت کسب و کار شما صفحه شرایط و ضوابط تنظیم می‌شود.

بیمه حمل و نقل

طلا و جواهرات کالایی گران می‌باشند که در صورت گم شدن، به سرقت رفتن و آسیب دیدن خسارات زیادی را به فروشنده و مصرف کننده وارد می‌کند. از این رو برای کاهش خطرات ناشی از این موارد می‌توان گزینه بیمه حمل و نقل را در سایت فعال کرد تا خیال مشتریان شما را راحت کند. البته اختیاری یا اجباری بودن بیمه حمل و نقل بسته به صلاحدید صاحب فروشگاه می‌تواند باشد.

ریسپانسیو بودن سایت

طبق آخرین داده‌های منتشر شده تقریباً ۷۰ درصد ترافیک وب‌سایت‌ها از طریق تلفن همراه است. یکی از ضرورات اساسی طراحی سایت طلا فروشی، واکنشگرا بودن سایت طلافروشی برای گوشی موبایل می‌باشد. در صورتی که سایت طلافروشی شما جهت استفاده از گوشی طراحی نشده باشد، باعث از دست رفتن مشتریان زیادی می‌شود و آن‌ها دیگر به سایت شما مراجعه نمی‌کنند. ریسپانسیو بودن سایت باعث می‌شود که کاربر به راحتی بتواند با گوشی موبایل از سایت طلافروشی شما استفاده کند و خرید خود را انجام دهد.

ساخت سایت طلافروشی

ارائه خدمات مشتریان در اشکال مختلف

خدمات مشتریان در سایت طلافروشی می‌تواند برای شما مشتریان وفادار به وجود آورد. کار شما پس از فروش محصول نه تنها تمام نمی‌شود بلکه شروع می‌شود. برای داشتن خدمات مشتریان به شکل عالی توجه به موارد زیر الزامی است.

  • قبل و بعد از فروش باید چندین راه برای تماس مشتریان با شما وجود داشته باشد. اطمینان حاصل کنید تمامی این راه‌ها فعال هستند.
  • پس از فروش تماس با مشتریان خود را در دستور کار قرار دهید تا از وضعیت محصول آگاه شوید. شما باید مطلع شوید که آیا محصول به دستشان رسیده است؟ و یا آیا محصول سالم و صحیح رسیده است؟
  • نظرات مشتریان خود را از طریق پیامک و ایمیل جویا شوید. این تعامل باعث افزایش اعتبار شما و بهبود برند و همچنین سایت شما می‌شود.

سرعت بارگزاری صفحات

سرعت بارگزاری صفحات یکی از مهم‌ترین نکات طراحی سایت طلا فروشی می‌باشد. اگر صفحات سایت طلافروشی شما به کندی لود شود، باعث بی حوصلگی و رفتن مشتری به سایت‌های رغیب می‌شود. و حتی ممکن است کند بودن سایت به سئو سایت نیز ضربه بزند. بهینه کردن سرعت بارگزاری صفحات یکی از ویژگی‌های مهم هر سایت برای سئو سایت و نگه داشتن مشتریان با ارزش خود می‌باشد.

گزینه پرداخت امن و جداگانه

داشتن چندین روش پرداخت امن از روش‌هایی است که به اعتبار سایت شما می‌افزاید. روش پرداخت انتخابی به مشتریان این امکان را می‌دهند تا با انتخاب گزینه‌های پرداخت متناسب با شرایط خود، خریدی راحت و آسان داشته باشند.

سخن آخر

طراحی سایت طلا فروشی قدمی جدید برای ورود به دنیای بزرگ فروشگاه‌های اینترنتی می‌باشد اما برای داشتن یک سایت طلافروشی با راندمان و کارایی بالا باید یک سری نکات رعایت شود. با رعایت این نکات طراحی سایت طلا فروشی می‌توانید فروش خود را افزایش داده و از نتیجه آن نیز بهره‌مند شوید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 2 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر