ماجرای انتخابات پرحاشیه کمیسیون تخصصی طلای اتاق اصناف

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با توجه به برگزاری انتخابات کمیسیون تخصصی طلا و جواهر کشور در اتاق اصناف ایران، نسبت به نحوه برگزاری و عدم اطلاع رسانی برای داوطبان شرکت در این انتخابات و برگزاری خاموش آن اعتراض کرد.

نمایش ویدیو درباره ماجرای انتخابات کمیسیون تخصصی طلای اتاق اصناف

نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، در خصوص اتفاقات پیش آمده در رابطه با کمیسیون طلا و جواهر این‌چنین گفت: در زمستان 1401 رئیس اتاق اصناف ایران جناب آقای فراهانی، از اتحادیه‌های تهران، شمیران، اصفهان، شیراز، یزد، تبریز و مشهد دعوت کرده و اعلام کردند که نیاز است برای اولین بار یک کمیسیون تخصصی صنف طلا و جواهر تشکیل شود. از آنجایی که قرار بود هر یک ماه یک‌بار جلسه‌ای تشکیل شود ولی متأسفانه پس از گذشت حدود هشت ماه بنا بر دلایلی این جلسات تشکیل نشد و دعوتی صورت نگرفت. ما و اتحادیه‌های دیگر چند باری پیگیر این موضوع بودیم که با پاسخ “در حال برنامه ریزی هستیم و دعوت می‌کنیم” رو به رو شدیم.

در حدود سه ماه پیش در زمان جابجایی اتاق اصناف تهران، در جلسه‌ای با رئیس اتاق اصناف ایران آقای صفایی، فرمودند که طی همین روزها جلسه آن برگزار می‌شود. سپس بدون اطلاع به اتحادیه‌ها سایت اتاق اصناف باز می‌شود و یازده نفر در انتخابات کمیسیون ثبت نام می‌کنند و در حدود یک ماه پیش انتخابات داخلی برگزار می‌شود که انتخابات لغو شد و به وقت دیگری موکول شد. پس از آن اتحادیه‌ها به ارگان‌های مختلف و اتاق اصناف نامه‌نگاری کردند و اعلام کردند در رابطه با این موضوع باید اطلاع رسانی‌های لازم انجام می‌شد تا رئیس اتحادیه‌ها و افراد واجد شرایط در این صنعت بتوانند در این حوزه شرکت کرده و با پتانسیل‌های خود بتوانند مشکلات این صنف را حل کنند.

متأسفانه این امر انجام نشد و روز چهاردهم در سایت اتاق اصناف متوجه شدیم که در روز پانزدهم بین همان یازده نفر قرار است انتخابات داخلی برگزار شود. این مسئله از لحاظ شرایط برگزاری مورد قبول روسای اتحادیه‌ نیست و باید شرایطی مهیا می‌کردند و مجدداً برای انتخابات ساعت و تاریخ مشخص می‌کردند تا همه بتوانند شرکت کرده و یک فضای آزاد برای انتخابات باشد و باعث به وجود آمدن این همه حاشیه نمی‌شد. ما و بقیه روسای اتحادیه‌های دیگر پیگیر این مورد هستیم  و تقاضا دارم ارگان‌ها و سازمان‌های مربوط به این مورد رسیدگی کنند و بی احترامی که به صنعت ما شده است را مورد بررسی قرار دهند.

ماجرای انتخابات کمیسیون تخصصی طلای اتاق اصناف

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + 18 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر