اتفاق نظر کارشناسان بر صعود طلا

رکورد شکنی انس جهانی طلا در هفته گذشته هم ادامه داشت و این فلز گرانبها موفق شد خود را به عدد بی سابقه 2330 دلار برای هر انس برساند.

نمایش ویدیو درباره نظر کارشناسان بر صعود طلا

طلای جهانی با تاثیر از تشدید درگیری ها در خاورمیانه موفق شد در هفته گذشته بازارهای مالی با یک صعود 97 دلاری خود را از محدوده 2233 دلاری به محدوده 2330 دلار در هر انس برساند و کام سرمایه گذاران خود را شیرین کند. حالا سوال اینجاست که مقاومت انس جهانی طلا در مسیر صعودی کجا خواهد بود؟

نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز

در آخرین نظرسنجی طلای هفتگی کیتکو، تقریبا اکثر قریب به اتفاق تحلیلگران و سرمایه گذاران روند پیش روی انس را صعودی پیش بینی می کنند و نسبت به روند این هفته انس خوش بین هستند. این هفته، 12 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی کیتکو شرکت کردند که از این تعداد 9 کارشناس این هفته را صعودی و فقط 1 تحلیلگر آن را نزولی پیش بینی می کنند و 2 نفر دیگر، نسبت به روند طلا در این هفته بی طرف بودند.

نتایج نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز

در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیز 240 نفر شرکت کردند که از این تعداد، 159 نفر هفته پیش روی انس طلا را صعودی پیش بینی می کنند. این در حالی است که 41 نفر قیمت را نزولی پیش بینی کرده و 40 نفر نسبت به چشم انداز کوتاه مدت این فلز گرانبها بی طرف بودند.

نظرات تحلیلگران سایت کیتکونیوز

کالین سیزینسکی، استراتژیست ارشد بازار در مدیریت ثروت SIA که نسبت به روند هفته پیش روی انس بی طرف است گفت: طلا رشد بزرگی داشته است و با بازدهی بالای خزانه داری و افزایش قیمت دلار، احتمال کاهش قیمت طلا وجود دارد، از طرفی وجود تنش ها می تواند باعث بالاتر رفتن قیمت طلا شود و هفته پیش رو برای من مبهم است.

مارک چندلر، مدیر عامل Bannockburn Global Forex، هفته پیش رو را صعودی پیش بینی کرد و افزود: به دلیل اینکه قیمت طلا در محدوده ناشناخته است پیش بینی برای مقاومت قیمت انس دشوار است ولی شاید اولین مقاومت طلا، محدوده 2350 دلاری باشد

دانیل پاویلونیس، کارگزار ارشد کالا در RJO Futures گفت: به نظر من خرید طلا با احتمال کاهش نرخ بهره و همچنین افزایش تنش ها در خاورمیانه باعث افزایش قیمت طلا شده است و به نظر من طلا در کوتاه مدت به شدت صعودی است.

به نظر شما مقاومت انس جهانی طلا در مسیر صعودی کجا خواهد بود؟ نظر خود را برای ما کامنت کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − 7 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر