• 031-33931240
  • ایران - اصفهان - شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

کلاهبرداری با سکه‌های پارسیان تقلبی

در هفته گذشته یک خانم و یک آقا با مراجعه به واحدهای صنفی طلا و جواهر در اصفهان و تهران اقدام به فروش سکه‌های تقلبی پارسیان کرده‌اند که در گفتگو با حمیدرضا نیکخواه، رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان از جزئیات این کلاهبرداری مطلع شدیم. شما را به شنیدن این گفتگو دعوت می‌کنیم. (+نسخه صوتی)

نمایش ویدیو درباره کلاهبرداری با سکه پارسیان تقلبی

حمیدرضا نیکخواه، رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان، ماجرای این کلاهبرداری را اینگونه بازگو کرد که در هفته گذشته یک خانم و آقا در اصفهان به 17 واحد صنفی ما در خیابان وحید مراجعه کرده بودند و اقدام به فروش سکه‌های پارسیان جعلی کرده بودند. این سکه‌ها هم از نظر وزنی مشکل داشتند و حتی طلا هم نبودند و از جنس مس و برنج بودند.


حمیدرضا نیکخواه ادامه ماجرا را بدین صورت شرح داد که با توجه به اطلاع رسانی‌هایی که ما به واحدهای صنفی انجام داده بودیم، بالاخره یکی از واحدهای صنفی واقع در چهارراه ابن سینا، سکه‌ها را محک می‌کند و متوجه می‌شود که سکه‌ها نه طلا است و نه وزن درستی دارند و متوجه می‌شود که تمام کارت‌ها جعلی بودند و فرد متلقب هم هیچ ارتباطی با بازر طلا ندارد.


رئیس اتحادیه طلا اصفهان درباره سرنوشت فرد متقلب گفت فرد متقلب اول توسط پلیس 110 دستگیر شد و مراحل قانونی دارد طی می‌شود و در حال حاضر تحویل پلیس آگاهی اصفهان هست. تا به الان حدود 100 عدد سکه جعلی را کشف کردیم و بدنبال سایر سکه‌های تقلبی نیز هستیم.


حمیدرضا نیکخواه، رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان، خاطر نشان کرد که به همکاران محترم توصیه می‌کنیم، حتما سکه‌های پارسیان که با پرس‌های ناشناس هستند را باز کنند و محک بزنند و وزن کشی کنند. و پس از تایید اصالت آن‌ها را خریداری کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 2 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر