فروکش کردن تب انس جهانی

رالی صعودی طلای جهانی در هفته گذشته متوقف گردید و پس از 5 هفته متوالی، بالاخره این فلز گرانبها با افت قیمت روبرو شد.

نمایش ویدیو درباره فروکش کردن تب اونس طلا

فروکش کردن تب اونس طلا

انس طلا در هفته گذشته بازارهای مالی پس از اطمینان خاطر معامله گران و سرمایه گذاران از کاهش تنش ها در خاورمیانه به شدت کاهشی شد به طوری که در روزهای دوشنبه و سه شنبه تا محدوده 2290 دلاری هم کاهش پیدا کرد ولی در ادامه و به دنبال کاهش هیجانات بازار، طلا با صعودی نه چندان قوی در روزهای پنجشنبه و جمعه با عدد 2338 دلار برای هر انس به کار خود در هفته گذشته پایان داد.

کندل قرمز هفته گذشته انس طلا از ادامه ریزش قیمت این فلز گرانبها در هفته پیش رو خبر می دهد ولی به اتفاق نظر تمامی کارشناسان، تحلیل تکنیکال به تنهایی روند طلای جهانی را مشخص نمی کند و پارامترهای زیادی در پیش بینی روند طلا موثر است. حالا سوال اینجاست که آیا روند صعودی انس طلا در کوتاه مدت تمام شده است یا اصلاح هفته گذشته، وقفه کوتاهی در این روند صعودی است؟

نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز

در آخرین نظرسنجی طلای هفتگی کیتکو، سرمایه گذاران بر خلاف تحلیلگران نسبت به روند صعودی طلا بدبین شده اند و اکثر آنها هفته پیش رو را کاهشی و یا خنثی پیش بینی کرده‌اند.

این هفته، 10 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی کیتکو شرکت کردند که از این تعداد 7 کارشناس این هفته را صعودی و فقط 1 کارشناس این هفته را نزولی پیش بینی کرده است و 2 نفر باقیمانده نسبت به روند انس در هفته پیش رو بی طرف بودند.

نتایج نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز

در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیز 155 نفر شرکت کردند که از این تعداد، 74 نفر هفته پیش روی انس طلا را صعودی پیش بینی می کنند. این در حالی است که 46 نفر قیمت را نزولی پیش بینی کرده و 35 نفر نسبت به چشم انداز کوتاه مدت این فلز گرانبها بی طرف بودند

نظرات تحلیلگران سایت کیتکونیوز

مارک چندلر، مدیر عامل Bannockburn Global Forex با اشاره به عملکرد مثبت طلا در هفته گذشته گفت: قیمت طلا به خوبی از محدوده 2300 دلار حمایت شد و من فکر میکنم که انس می تواند 2370 دلار را در روزهای آینده آزمایش کند.

دارین نیوسام، تحلیلگر ارشد بازار در Barchart.com که هفته پیش روی انس را نزولی پیش بینی می کند، گفت: به نظر من طلا بالاخره عقب نشینی طولانی مدت خود در را در این هفته تجربه خواهد کرد و هدف بعدی انس محدوده 2268 دلاری است.

اوله هانسن، رئیس استراتژی کالا در بانک ساکسو، معتقد است که قیمت طلا در این هفته نفس خواهد کشید. وی گفت: طلا برای بازیابی به زمان بیشتری نیاز دارد، بنابراین من برای هفته پیش رو نسبت به روند قیمت بی طرف هستم.

به نظر شما روند صعودی انس طلا در کوتاه مدت تمام شده است؟ نظر خود را برای ما کامنت کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 5 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر