مقاومت 1950 دلاری انس شکسته می‌شود؟

در این ویدیو از رسانه تابان گوهر، تحلیلگران سایت کیتکو، روند قیمت انس جهانی طلا در هفته پیش روی بازارهای جهانی را بررسی کرده اند.

نمایش ویدیو درباره مقاومت 1950 دلاری انس

انس جهانی طلا در هفته گذشته طبق پیش بینی تحلیلگران رفتار کرد و روند خاصی نداشت. انس در روز دوشنبه با افزایش 10 دلاری آغاز به کار کرد و به محدوده 1933 دلار رسید ولی در سه روز بعد سیر نزولی به خود گرفت و تا 1913 دلار هم پایین آمد ولی در روز جمعه با افزایش 11 دلاری با عدد تقریبی 1925 دلار در هر انس به کار خود در هفته گذشته بازارهای مالی پایان داد. اما با خبر توقف موقت نرخ بهره در هفته گذشته، قیمت انس جهانی طلا در هفته پیش رو به کدام سو خواهد رفت؟

نظرسنجی هفتگی طلا کیتکونیوز

آخرین نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو نشان می‌دهد که تقریبا نیمی از تحلیلگران بازار این هفته را صعودی و نیمی از آنها بازار را خنثی پیش بینی کرده‌اند. این هفته، 13 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی کیتکو شرکت کردند. 6 تحلیلگر یا 46% این هفته را صعودی، 5 نفر یا 38 درصد این هفته را خنثی و فقط 2 نفر یا 15 درصد هفته پیش روی طلا را نزولی پیش بینی کرده‌اند.

نتایج نظرسنجی آنلاین کیتکو نیوز

سرمایه گذاران خرد که پیش بینی آنها از قیمت طلا در هفته گذشته دقیقا محقق شده بود، روند این هفته طلا را صعودی پیش بینی کرده و معتقدند انس طلا عدد 1936 دلار را در پایان این هفته خواهد دید. در نظرسنجی آنلاین کیتکو 591 نفر شرکت کردند که از این تعداد، 292 نفر یا 49% به دنبال افزایش قیمت طلا در هفته پیش رو بودند. 208 نفر یا 35% این روند را نزولی پیش‌بینی کرده و 91 نفر یا 15% در کوتاه‌مدت این روند را کم نوسان ارزیابی کردند.

رویداد مهم این هفته

از مهم‌ترین رویدادهای اقتصادی برای معامله‌گران طلا و دیگر بازارهای مالی در هفته پیش رو، داده‌های تولید ناخالص داخلی آمریکا و ادعای بیکاری است که هر دو در روز پنجشنبه این هفته منتشر خواهند شد.

نظرات تحلیلگران سایت کیتکونیوز

باب هابرکورن، کارگزار ارشد کالا در RJO Futures، معتقد است که قیمت طلا در همین محدوده باقی خواهد ماند و روند طلا در هفته پیش رو و هفته های آتی کاهشی خواهد بود

مارک چندلر، مدیر عامل Bannockburn Global Forex با اشاره به آرامش بازار طلا در هفته گذشته گفت: قیمت طلا در حدود یک ماه است که بین 1900 تا 1950 دلار در نوسان است و به نظر من حداقل تا دو هفته آینده در همین محدوده خواهد بود.

مارک لیبوویت ، ناشر VR Metals/Resource Letter، قیمت طلا در این هفته را صعودی پیش بینی کرد و افزود: این هفته علاوه بر طلا قیمت نقره هم افزایش پیدا خواهد کرد.

دارین نیوزوم، تحلیلگر ارشد بازار در Barchart.com، طلا را در این هفته صعودی پیش بینی کرد و افزود: اگر دلار در پایان این ماه کمی عقب نشینی کند، جرقه ای برای خرید طلا ایجاد خواهد کرد.

آدریان دی، رئیس مدیریت دارایی آدریان دی نیز با اشاره با ادامه داشتن تورم و رکود در اقتصاد، طلا را مستعد رشد برشمرد و این هفته را صعودی پیش بینی کرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × سه =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر