پیش بینی قیمت طلا و دلار

در گفتگو با ابراهیم مومن‌پور، کارشناس صنف طلا و جواهر کشور، قیمت انس جهانی طلا و همچنین طلای داخل کشور را پیش‌بینی کرده‌ایم.

نمایش ویدیو درباره پیش بینی قیمت طلا و دلار

ابراهیم مومن پور، فعال و کارشناس صنف طلا و جواهر کشور، قیمت انس جهانی را این‌گونه پیش‌بینی کرد: به نظر بنده طلا توانایی بالا رفتن از قیمت دو هزار دلار را دارد. خریداری طلا و پشتیبان مالی بودن آن تحریک‌ کننده است و ملل‌های مختلف به سمت خرید طلا می‌روند تا صندوق ذخیره خودشان را از طلا پر کنند. نظر بنده بر این است که انس طلا محدوده دو هزار دلاری را قبل از پایان سال میلادی می‌شکند و به بالای دو هزار دلار می‌رسد.

این فعال و کارشناس صنف طلا، سقف و کف قیمت طلای داخلی را اینگونه پیش بینی کرد: روند قیمت طلای داخلی کشور ما از انس جهانی طلا و قیمت دلار تأثیر می‌گیرد. به طور مثال هنگامی که قیمت دلار افزایش پیدا می‌کند، قیمت طلا تصاعدی افزایش پیدا می‌کند. سقف روند قیمتی طلای داخل در هر مثقال ده میلیون و ششصد هزار تومان خواهد بود. و پایین ‌ترین حد هم با توجه به احتمال افزایش قیمت انس طلا، ده میلیون و چهارصد هزار تومان خواهد بود. در حال حاضر عدد متوسط نگهداری طلا در مظنه ده میلیون و پانصد هزار تومان است و برای مدت‌ها می‌تواند در این عدد ثابت بماند.

ابراهیم مومن پور پیش‌بینی خود از دلار را این‌گونه بیان کرد: طی این مدت دولت با برنامه‌هایی که داشت دلار را در محدوده پنجاه هزار تومان نگه داشت. اما شروع جنگ باعث تغییر قیمت توسط بازار سازان و همچنین باعث افزایش قیمت دلار و طلا شد. اگر مقداری آرامش ایجاد بشود دلار را در محدوده چهل و نه هزار تومان و حتی زیر آن هم باید ببینیم. ولی اگر فشار و تهدیدات به سمت ایران ادامه دار باشد باعث افزایش قیمت دلار و نهایتاً افزایش قیمت طلا خواهد شد.

پیش بینی قیمت طلا و دلار

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 19 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر