پیش بینی قیمت طلا

ویدیو پیش بینی قیمت طلا در هفته آینده

پیش بینی قیمت طلا

پیش‌بینی کردن اتفاقات و روندها یکی از مهم ترین عوامل موفقیت دولت‌ها و افراد بوده که از گذشته تا به امروز در حال انجام است. ما روزانه با اخبار پیش‌بینی‌های متفاوتی مواجه می‌شویم. از پیش‌بینی آب و هوا تا پیش‌بینی قیمت دلار و طلا. بسیاری از سرمایه گذاران و دولت‌ها برای انجام سرمایه‌گذاری‌های خود یا انجام فعالیت‌های خود که مرتبط با طلا هست اقدام به پیش‌بینی قیمت طلا می‌کنند. در ادامه با بررسی روند پیش‌بینی قیمت طلا و دلایل آن آشنا می‌شویم.

چرا پیش‌بینی قیمت طلا مهم است؟

پیش‌بینی طلا از چه لحاظ مهم است و برای چه کسانی اهمیت دارد؟ طلا یکی از گران‌ترین فلزات موجود در جهان است که تاریخچه ارزشمند بودن آن به دوران باستان و قبل از آن بر می‌گردد. قیمت این فلز در همه دوره‌ها بر اقتصاد کشورها تأثیر زیادی داشته است. اهمیت این فلز به گونه ای است که تمامی کشورها برای قیمت گذاری نسبت به سازوکار جهانی آن عمل می‌کنند. آمریکا، چین، کانادا، روسیه و استرالیا از  بزرگ‌ترین اقتصادهایی هستند که مستقیم به طلا وابسته هستند.

چرا قیمت طلا مهم است؟

قیمت طلا چون بر قیمت همه اجناس و کالاها تأثیر مستقیم می‌گذارد بسیار مهم است. در سوی دیگر این فلز گرانبها بر بازارهای مالی و سرمایه گذاری تأثیر به سزایی دارد. و حتی در تعیین مسیر حرکت قیمت ارز، سکه و حتی بورس به عنوان یک پیشگام قدم برمی‌دارد. با توجه به دلایل گفته شده نوع کسب و کار شما یا هدف شما برای سرمایه گذاری بر طلا اصلاً چندان تفاوتی ندارد و به هر حال زندگی شما تحت تأثیر نوسانات طلا و قیمت آن می‌باشد.

آیا در بازار طلا سرمایه گذاری کنیم؟

از چندین دهه قبل که بازارهای مالی در دنیا به سمت و سوی مدرن شدن قدم برداشتند، با وجود اینکه شرایط برای معاملات ارز و سایر کالاها همچون نفت بسیار راحت شده است، اما همچنان طلا را می‌توان به عنوان یک محل امن برای سرمایه گذاری در نظر گرفت. صرف نظر از نوسانات ساعتی و روزانه طلا، در بلند مدت سرمایه گذاری بر روی طلا باعث شده است که در بدترین شرایط هم ارزش دارایی سرمایه داران نیز حفظ شود.

 

حتی جدا از این مباحث، اصول سرمایه گذاری نوین نیز حکم می‌کند که کالاها و اجناس مختلفی را در سبد سرمایه گذاری خودتان قرار دهید. در مبحث طلا هم هیچ کارشناس سرمایه گذاری پیشنهاد نمی‌کند که همه دارایی خود را بر طلا سرمایه گذاری کنید. اما کمتر کسی پیدا می‌شود که در سرمایه گذاری حرفه‌ای شده باشد و طلا را از سبد سرمایه گذاری خود حذف کند. بنابراین طلا و کالاهایی که مستقیما با طلا در ارتباط هستند در دراز مدت برای سرمایه گذاری مناسب بوده و ریسک پایینی نیز دارند.

آیا امکان پیش‌بینی قیمت طلا وجود دارد؟

پیش‌بینی قیمت طلا همانند پیش بینی قیمت سایر بازارهای مالی با استفاده از تکنیک‌ها و روش‌های مخصوص امکان پذیر است. بررسی داده‌های گذشته و عوامل مؤثر بر آن از روش‌های پیش‌بینی قیمت طلا می‌باشد. اگر به نمودار قیمت طلا در چند سال گذشته نگاه کنیم، می‌بینیم که قیمت طلا با یک نظم تعیین شده در حرکت است. البته نوساناتی در کوتاه مدت در قیمت طلا وجود دارد که کمتر قابل پیش‌بینی است. اما در بازه زمانی بلند مدت می‌توان روند حرکت قیمت طلا را مشخص کرد.

 

از خصوصیت بازارهای مالی مانند بورس، ارز و مسکن این است که در یک نظم رفتاری و پیروی از یک سری اصول قرار دارند. و این خصوصیت در مورد طلا نیز صدق می‌کند. بنابراین واضح است که این الگوها و نظم را با بررسی داده‌های گذشته قیمت طلا می‌توان تعیین کرد. همچنین در مواجه با اخبار سیاسی و اقتصادی، رفتار قیمت طلا با شدت و ضعف‌های مختلف تکرار می‌شود. به همین دلیل در صورت تکرار وقایع یا پدیده های اقتصادی و سیاسی می‌توان رفتار قبلی طلا را بر قیمت آن پیش‌بینی کرد. در واقع پیش‌بینی قیمت طلا به بررسی داده‌های گذشته و بسط دادن آن به آینده می‌باشد.

پیشگویی قیمت طلا توسط آیندگان

در همین چند سال گذشته اگر به یک سری سایت‌ها می‌رفتید با کسانی مواجه می‌شدید که ادعا می‌کردند از آینده آمده‌اند یا دارای استعداد خدادادی هستند و اقدام به پیشگویی قیمت طلا می‌کردند. گاهی این پیش‌گویی‌ها  نیز درست در می‌آمد. اما هدف ما از گفتن این مطلب این است که روند متفاوت پیش‌بینی قیمت طلا را شرح دهیم. در روش تحلیلی پیش‌بینی قیمت طلا، از الگوهای کاملاً اثبات شده استفاده می‌شود. الگوهایی که درصد زیادی از تحلیل گران برای پیش بینی روند حرکت قیمت سهام استفاده می‌کنند. هر الگو دارای درصد اطمینان متفاوت نسبت به الگوی دیگری است. سر منشأ بعضی از این الگوها علمی و ریاضی می‌باشد. و به همین دلیل پیش‌بینی قیمت طلا را نباید با پیشگویی قیمت طلا یکی دانست.

در مورد پیشبینی قیمت طلا بیشتر بخوانید جمع کردن
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 5 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر