• 031-33931240
  • ایران - اصفهان - شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

پیش بینی قیمت طلا در هفته آتی

در گفتگوی اختصاصی با نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا، جواهر، نقره و سکه تهران تأثیر ایجاد بازار متشکل بر روند قیمت طلا در هفته گذشته را بررسی کرده و قیمت طلا در هفته آتی را پیش‌بینی کرده‌ایم.

نمایش ویدیو درباره قیمت طلا در هفته آتی - تابان گوهر

رئیس اتحادیه طلا، جواهر و نقره و سکه تهران، تاثیر سامانه برخط بازار متشکل ارزی بر بازار طلا را اینگونه پیش بینی کرد: ثبات قیمت ارز و کاهش قیمت آن، همیشه بر فلز گرانبهای طلا و سکه می‌تواند نقش مهمی داشته باشد. و البته من شنیده‌ام برای طلا هم قرار است اجرا بشود.  بازار سامانه متشکل ارزی نقش مهمی داشت. و باعث شد طی هفته‌های گذشته یک ثبات قیمت و حتی در زمان‌هایی کاهش قیمت هم داشته باشیم. اگر این رویکرد ادامه‌دار باشد، می‌تواند نقش مهمی بر ثبات و کاهش قیمت طلا و حتی سکه هم داشته باشد.

نادر بذرافشان در مورد تاثیر بازار جهانی طلا بر بازار داخلی بیان کرد: الان در طی 24 ساعت گذشته، 20 دلار افزایش قیمت انس جهانی طلا را داشتیم. وقتی این افزایش اتفاق می‌افتد، به طبع بازارهای داخلی تمام دنیا هم تحت تاثیر قرار می‌گیرند. اگر ما ثبات قیمت ارز را داشته باشیم، این افزایش می‌تواند به حداقل برسد.

وی در ادامه در مورد عرضه و تقاضای بازار طلا نیز گفت: در ماه‌های گذشته تقاضا در بازار افزایش پیدا کرده بود. ولی با اقدامات بانک مرکزی از جمله بازار متشکل ارز و عرضه ربع سکه، خدا را شکر بازار ارز ثبات پیدا کرد. و در چند روز گذشته از لحاظ تقاضا تخلیه شده است. این‌ها همه نقش‌های مهم و بازدارنده‌ای بوده است که بر بازار داخلی تاثیر گذاشته است. اگر این رویکرد و مدیریت و عرضه ارز و سکه ادامه‌دار باشد، به اعتقاد من این ثبات و کاهش قیمت می‌تواند ادامه یابد.

نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا، جواهر و نقره و سکه تهران روند قیمت طلا در هفته آتی را نیز اینگونه پیش بینی کرد: با توجه به این که ما در هفته‌های گذشته روند ثبات و آرامش بازار را داشتیم، اعتقاد من این است که اگر در بازارهای جهانی تغییر خاصی نداشته باشیم، ما در هفته آینده نوسان خاصی را نخواهیم داشت. و نهایتا بین 1 تا 3 درصد نوسان در بازار ارز یا بازار جهانی طلا خواهیم داشت. ولی به اعتقاد من التهاب خاصی در هفته آینده نخواهیم داشت.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − 7 =

دسته بندی