پیش بینی قیمت طلا بعد از ماه صفر

در گفتگوی اختصاصی با ابراهیم مؤمن پور، کارشناس صنف طلا و جواهر، قیمت طلای داخل کشور بعد از ماه صفر را بررسی و زمان خروج بازار طلای کشور از رکود را پیش بینی کرده‌ایم. شما را به شنیدن این گفتگو دعوت می‌کنیم. (+ نسخه صوتی)

نمایش ویدیو درباره پیش بینی قیمت طلا بعد از ماه صفر

محمد مؤمن پور، فعال و کارشناس صنف طلا و جواهر، قیمت طلا را پس از ماه صفر این‌گونه پیش بینی کرد: با توجه بر اینکه در پایان محرم و صفر معمولا پیش‌بینی‌ها بر این خواهد بود که هجمه‌های خرید زیاد می‌شود و مردم به سمت خرید برای عروسی‌ها و استفاده از زیورآلات می‌روند همه انتظار بازار بهتر دارند. اما برای مدتی طلا توان افزایش قیمت را ندارد. از دلایل آن نیز می‌توان به خبرهایی که مبتنی بر قیمت کنترل ارزی و عدم توانایی انس به قیمت‌های بالاتر اشاره کرد. قیمت انس جهانی طلا در ماه آینده نهایت به 1950 دلار خواهد رسید که تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلای داخلی نخواهد داشت.

 

محمد مؤمن پور در مورد قیمت طلا این چنین گفت: محدوده قیمتی برای مظنه طلا که می‌توانیم بعد از ماه صفر پیش بینی کنیم محدوده ده میلیون و دویست می‌باشد. قیمت طلا به علت نبود تقاضا، کنترل قیمت ارز و ورود حجم زیادی شمش طلا به کشور نمی‌تواند افزایشی در پی خواهد داشت. این حجم از شمش‌های طلای وارد شده به کشور می‌تواند از حباب قیمتی که متأسفانه چند وقتی در کشور هست جلوگیری کند و تفاوت قیمتی طلای داخلی و طلای بین المللی را از بین ببرد.

 

این فعال و کارشناس صنف طلا و جواهر کشور در مورد زمان خارج شدن بازار طلا از رکود نیز این چنین پاسخ داد: زمانی بازار از رکود خارج می‌شود که تقاضا برای آن وجود داشته باشد و این مورد بستگی به قدرت خرید مردم دارد. در حال حاضر رکود در تمامی بازارها مانند بازار خودرو، مسکن و طلا وجود دارد. اما به علت نقد شوندگی بالای طلا، مردم و بانک‌ها به عنوان یک کالا سرمایه گذاری به آن نگاه کرده و به همین علت این رکود طلا به عنوان زیورآلات شاید کم شود ولی برای بحث سرمایه گذاری باقی نمی‌ماند.

پیش بینی قیمت طلا بعد از ماه صفر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 10 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر