• 031-33931240
  • ایران - اصفهان - شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

سقوط سنگین قیمت طلا/ روز سخت برای سکه‌بازان؟

تحلیلگران اقتصادی بازار سکه روز گذشته با اشاره به به‌صدا در آمدن آژیر قرمز در بازار طلا می‌گفتند قیمت سکه امامی در اولین روز هفته جاری مسیر سختی را برای صعود و یا ثبات تجربه خواهد کرد، البته برخی دیگر به نوسانات نرخ دلار خوشبین هستند.

به گزارش تابان گوهر نفیس به نقل از اکوایران، بررسی هسته مرکزی بازار سکه در هفته گذشته حکایت از آن دارد که سکه امامی در بازه ۲۹ میلیون و ۸۰۰ تا ۲۸ میلیون و ۹۵۰ هزارتومان نوسان کرده‌ است و در پایان هفته در محدوده ۲۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به کار خود پایان داد. فعالان بازار دو دلیل  برای کاهش قیمت سکه مطرح می‌کنند. به عقیده آنها عقب‌نشینی همزمان انس جهانی طلا و دلار تهران کار را برای سکه بازان سخت‌تر کرد و معامله‌گران سکه زیان ۲.۹ درصدی را ثبت کردند.

 
در همین راستا روز جمعه قیمت طلای جهانی دوباره ریزش قابل توجهی را تجربه کرد و از سطح ۱۹۵۷ دلار تا مرز ۱۹۳۳ دلار  پایین آمد. این قیمت، کاهش ۲۴ دلاری فلز ززد رنگ داخلی در یک روز را نشان می‌دهد.

این درحالی است که هفته‌های گذشته قیمت اونس طلا در واکنش به اخبار جنگ حماس و اسرائیل تا بالای مرز ۲ هزار دلار پیشروی کرده بود. به عبارت دیگر، قیمت دلار در چند روز گذشته بیش از ۷۰ دلار ارزان شده است.

تحلیلگران اقتصادی بازار سکه روز گذشته با اشاره به به‌صدا در‌آمدن آژیر قرمز در بازار طلا می‌گفتند قیمت سکه امامی در اولین روز هفته جاری مسیر سختی را برای صعود و یا ثبات تجربه خواهد کرد و پیش‌بینی می‌کردند که امروز شنبه ۲۰ آبان ماه احتمالا سکه آرایش نزولی به خود بگیرد و مرز ۲۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان شکسته شود.

در جناح مخالف، دسته‌ای می‌گفتند که قیمت دلار در پشت خط جمعه نوسان کاهشی محدودی را تجربه کرد و این امر ممکن است اثر کاهشی قیمت طلا روی سکه را تا حدودی تعدیل کند.

در کنار عوامل ذکر شده، معامله‌گران امروز به تماشای دومین سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان، پس از آغاز جنگ غزه خواهند نشست.

بر اساس اخبار منتشر شده سیدحسن نصرالله عصر امروز سخنرانی خواهد کرد. برخلاف هفته قبل تاکنون بازارها آرام بوده‌اند ولی باید منتظر ماند و دید این‌بار بازارها چه واکنشی نشان خواهند داد؟

در شرایط کنونی تکنیکال‌کارها می‌گویند که سکه امامی در بازار امروز شنبه ۲۰ آبان، مرز مقاومتی ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و پس از آن مقاومت ۲۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد. از سوی دیگر مرز حمایتی ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای سکه‌بازان مهم است که اگر شکسته شود احتمال عقب‌نشینی تا نیمه کانال ۲۸ میلیون تومان محتمل خواهد بود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر