هزینه پرس ربع سکه چقدر است؟

حمیدرضا نیکخواه، رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان: مشکلی برای خرید ربع سکه‌های عرضه شده توسط بانک مرکزی وجود ندارد.

هزینه پرس ربع سکه از زبان حمیدرضا نیکخواه

رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان در گفتگوی اختصاصی با تابان گوهر نفیس با اشاره به عرضه 500 هزار قطعه ربع سکه بانکی توسط بانک مرکزی گفت: پس از خبر این عرضه شاهد کاهش یک میلیونی حباب ربع سکه بودیم و به نظر من با تداوم این عرضه‌ها و برطرف کردن تقاضای بازار، حباب سکه کاهشی خواهد شد.

حمیدرضا نیکخواه در ادامه گفت: با توجه به اینکه این ربع سکه‌ها بدون پلمپ و پرس در اختیار خریداران قرار خواهد گرفت از ما سوال می‌شود که آیا مردم برای خرید و فروش این ربع سکه‌ها مشکل خواهند داشت که باید گفت اینطور نیست و مردم می‌توانند با مراجعه به واحدهای صنفی مورد تأیید اتحادیه‌های طلا و جواهر، این ربع سکه‌ها را بفروشند و یا با قبول هزینه آن‌ها را پرس کنند.

وی هزینه پرس ربع سکه را بین 20 تا 30 هزار تومان برآورد کرد و افزود: به شهروندان توصیه می‌کنم در صورتی که تمایل به نگهداری این ربع سکه‌ها دارند به واحدهای صنفی که کارت‌های ضد جعل مورد تایید اتحادیه را دارند مراجعه کرده و سکه‌های خود را پلمپ کنند تا در زمان فروش مشکلی نداشته باشند.

نیکخواه در توضیح کارت‌های ضد جعل مورد تایید اتحادیه گفت: در طراحی این کارت ها 15 مورد ضریب امنیتی در نظر گرفته شده است که کار جعل را برای کلاهبرداران تقریبا غیرممکن کرده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان در پایان گفت: از مردم خواهشمندم که برای خرید و فروش سکه به واحدهای صنفی مجوز دار و مورد تأیید اتحادیه رجوع کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − هفت =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر