• 031-33931240
  • ایران - اصفهان - شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

انس جهانی طلا تحت تأثیر تحولات خاورمیانه

در این ویدیو از رسانه تابان گوهر، تحلیلگران سایت کیتکو، روند قیمت انس جهانی طلا در هفته پیش روی بازارهای جهانی را بررسی کرده اند.

نمایش ویدیو درباره تأثیر تحولات خاورمیانه روی انس طلا

انس جهانی طلا پس از 2 هفته نزولی، در هفته گذشته با 100 دلار رشد مجددا به کانال 1900 دلاری بازگشت. انس طلا از روز دوشنبه هفته گذشته با اثر گیری از جنگ غزه با گپ مثبت آغاز به کار کرد و در روز جمعه با یک کندل صعودی قوی با عدد 1932 دلار در هر انس به کار خود پایان داد. گفتنی است که از ابتدای سال 2023 میلادی این دومین صعود تاریخی هفتگی انس طلا محسوب می‌شود. حالا سوال اینجاست که روند صعودی انس ادامه دار خواهد بود یا صعود هفته گذشته، موقتی و ناشی از تنش‌های ژئوپلیتیکی خاورمیانه بوده است؟

نظرسنجی هفتگی طلا کیتکونیوز

آخرین نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو نشان می‌دهد که اکثر تحلیلگران روند این هفته انس جهانی طلا را صعودی پیش بینی می‌کنند. این هفته، 14 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی کیتکو شرکت کرده که از این تعداد، 10 تحلیلگر یا 72% این هفته را صعودی پیش بینی می‌کنند. 2 نفر یا 14 درصد این هفته را نزولی پیش بینی کرده و همین تعداد نیز نسبت به طلا در هفته آینده بی طرف بودند. با اینکه سرمایه گذاران خرد نیز همانند تحلیلگران روند این هفته انس طلا را صعودی پیش بینی کردند ولی انتظار دارند طلا در هفته آینده حدود 1902 دلار در هر اونس معامله شود که 30 دلار کمتر از قیمت لحظه‌ای انس جهانی است.

نتایج نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز

در نظرسنجی آنلاین کیتکو 595 نفر شرکت کردند که از این تعداد، 431 نفر یا 72% هفته پیش رو را صعودی و 106 نفر یا 18% قیمت را نزولی پیش بینی کرده‌اند و فقط 58 نفر یا 10% در کوتاه‌مدت این روند را کم نوسان ارزیابی کرده‌اند.

هفته پیش روی بازارهای مالی از نظر داده‌ها هفته آرامی است و شاخص خرده فروشی ماه سپتامبر آمریکا که در روز سه شنبه این هفته منتشر می‌شود اثرگذارترین داده اقتصادی این هفته است.

نظرات تحلیلگران سایت کیتکونیوز

کالین سیزینسکی، استراتژیست ارشد بازار در SIA Wealth Management با ابراز خوشبینی نسبت به روند انس طلا در هفته پیش روی بازارهای مالی، گفت: به نظر می‌رسد بازدهی خزانه داری آمریکا و دلار آمریکا در حال حاضر متوقف شده‌اند و با ادامه تنش‌ها در خاورمیانه، فلزات گرانبها جذابیت بیشتری برای سرمایه گذاری پیدا خواهند کرد.

جیمز استنلی، استراتژیست ارشد بازار در Forex.com نیز با اشاره به نمایش خوب طلا با وجود بازگشت قدرت دلار، این هفته را صعودی پیش بینی کرد.

اورت میلمن، تحلیلگر ارشد بازار در Gainesville Coins، با اشاره به بالاتربودن شاخص قیمت مصرف کنندگان از انتظارات، گفت: تنش‌های آشکار ژئوپلیتیک که نه تنها در اسرائیل و فلسطین بلکه در روسیه و اوکراین هم شاهدش هستیم، زمینه را برای درخشش طلا و افزایش قیمت انس فراهم کرده است. وی افزود: انس جهانی طلا در هفته پیش روی بازارهای مالی به احتمال زیاد محدوده 1950 دلار را رد کرده و پس از آن این محدوده را تثبیت می‌کند.

مارک چندلر، مدیر عامل بنوکبرن گلوبال فارکس، گفت: این بهترین هفته فلز زرد از زمان شعله ور شدن تنش‌های بانکی در ماه مارس بود و هدف انس طلا محدوده 1950 دلار است.

رئیس مدیریت دارایی آدریان دی، پس از افزایش بزرگ این هفته، قیمت طلا در هفته آینده را ثابت پیش بینی کرد و افزود: قیمت طلا در هفته آینده خیلی به تحولات خاورمیانه بستگی دارد و به احتمال زیاد با افزایش تنش‌ها قیمت طلا بالا خواهد ماند.

تأثیر تحولات خاورمیانه روی انس طلا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 9 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر