جنگ خاورمیانه و انس طلا

در این ویدیو از رسانه تابان گوهر، تحلیلگران سایت کیتکو، روند قیمت انس جهانی طلا در هفته پیش روی بازارهای جهانی را بررسی کرده‌اند.

نمایش ویدیو درباره تاثیر جنگ خاورمیانه بر انس طلا

آخرین روز هفته گذشته بازارهای مالی برای طلا خوش یمن بود و انس جهانی را صعودی کرد. انس جهانی طلا که در اواسط هفته گذشته بازارهای میلادی به دلیل داده های متناقض CPI و PPI کاهشی شده بود، با تشدید تنش ها در خاورمیانه و حمله آمریکا به یمن در روز جمعه بیش از 20 دلار افزایش یافت و در پایان هفته گذشته بازارهای مالی به عدد 2048 دلار در هر انس رسید. حالا سوال اینجاست که آیا افزایش تنش ها در خاورمیانه محرک صعود بیشتر انس طلا خواهد شد یا نه؟

نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز

در آخرین نظرسنجی طلای هفتگی کیتکو، اکثر تحلیلگران همانند هفته گذشته روند انس را صعودی پیش بینی می کنند. این هفته، 10 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی کیتکو شرکت کرده که از این تعداد، 7 کارشناس این هفته را صعودی و 1 تحلیلگر آن را نزولی پیش بینی کرده و 2 نفر دیگر، نسبت به روند طلا در این هفته بی طرف بودند.

نتایج نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز

در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیز 121 نفر شرکت کردند که از این تعداد، 59 نفر هفته پیش روی انس طلا را صعودی پیش بینی می کنند. این در حالی است که 39 نفر قیمت را نزولی پیش بینی کرده و 23 نفر نسبت به چشم انداز کوتاه مدت این فلز گرانبها بی طرف بودند.

نظرات تحلیلگران سایت کیتکونیوز

مارک چندلر، مدیر عامل بنوکبرن گلوبال فارکس که نسبت به روند طلا در هفته گذشته بی طرف بود، این هفته را صعودی پیش بینی کرد و گفت: تهدید گسترش جنگ در خاورمیانه ممکن است در کوتاه مدت بر نقش دلار و نرخ بهره غلبه کرده و نرخ طلا را افزایشی کند.

باب هابرکورن، کارگزار ارشد کالا در RJO Futures به داده های تورم آمریکا در هفته گذشته اشاره کرد و گفت: در بازار طلا شرایط ژئوپلیتیکی بر داده های تورم سایه افکنده و دلیل رشد 38 دلاری طلا طی روزهای پنج شنبه و جمعه هفته گذشته هم همین بوده است و به نظر من افزایش قیمت طلا ادامه خواهد داشت.

جیمز استنلی، استراتژیست ارشد بازار در Forex.com به عنوان تنها کسی که هفته پیش روی انس طلا را نزولی پیش بینی می کند، گفت: به نظر من مقاومت 2075 تا 2081 دلاری مانع از افزایش قیمت بیشتر طلا در این هفته خواهد شد و طلا دوباره به سمت 2000 دلار باز خواهد گشت

به نظر شما آیا انس جهانی طلا به صعود خود ادامه خواهد داد؟ نظر خود را برای ما کامنت کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − دوازده =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر