• 031-33931240
  • ایران - اصفهان - شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

بی توجهی بازار سکه به ریزش اونس جهانی

روزگذشته سایت هایی که معامله گران بازار سکه به دقت دنبال می کنند عموما نرخ فلز گران بهای داخلی را بالای مرز 31 میلیون تومان اعلام کرده بودند.

به گزارش تابان گوهر نفیس به نقل از  اقتصادنیوز ، بررسی بازار سکه در سومین روز هفته جاری نشان می دهد که قیمت سکه با وجود کاهش قیمت اونس طلا مسیر رشد را طی کرد.

روز گذشته سایت هایی که معامله گران بازار سکه آن را به دقت دنبال می کنند عموما نرخ فلز گران بهای داخلی را بالای مرز 31 میلیون تومان اعلام کرده بودند. 

عامل اصلی رشد قیمت سکه
برخی از تحلیلگران باور دارند که عامل اصلی رشد قیمت سکه، صعود نرخ دلار در بازار غیر رسمی بود. رشد قیمت دلار در بازار آزاد هم در حالی است که بازار ساز بارها اعلام کرده نرخ دلار در بازار غیر رسمی را قبول نداشته و عنوان کرده که بعه تقاضای واقعی در چارچوب سامانه مرکز مبادلات ارزی پاسخ خواهد داد.

 
 
 
پیش بینی قیمت سکه 8 فروردین از مسیر طلا و دلار 
در شرایط فعلی عده ای از معامله گران باور دارند که نوسان کاهشی قیمت طلای جهانی ممکن است موجب کُند شدن سرعت قیمت سکه در روز جاری شود. 

از سوی دیگر به نظر می رسد که روز سه شنبه سکه بازان مانند روز دوشنبه بیشتر به روند قیمت اسکناس آمریکایی توجه کنند. از نگاه عده ای از معامله گران در صورتی که اسکناس آمریکایی در روز جاری تحت تاثیر انتظارات تورمی و…دوباره رشد کند این امر ممکن است برروی  معاملات بازار سکه اثر گذار باشد.  
 
با این حال در بازار پشت خطی دیشب قیمت دلار نوسان صعودی محدودی را ثبت کرد.تحلیل گران فنی باور دارند در صورتی که نرخ دلار در روز جاری از مسیر افزایش عقب نشینی کند این امر ممکن است سکه امامی را به سرعت در مسیر نزول قرار دهد. 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + بیست =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر