ادغام سامانه‌های صنف طلا

رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان در گفتگوی اختصاصی با تابان گوهر نفیس از برگزاری جلسه ای با حضور معاونین وزیر کشور و وزیر صمت در محل وزارت کشور پیرامون بررسی اعتراضات اخیر صنف طلا خبر داد.

ادغام سامانه‌های صنف طلا

حمید رضا نیکخواه، رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان با بیان این نکته گفت: با توجه به برگزاری این جلسه مهم در وزارت کشور و پیگیری و هماهنگی‌های انجام شده توسط اتحادیه طلا جواهر، نقره و سکه تهران، اتاق اصناف تهران، وزارت صمت، سازمان امور مالیاتی و مسئولین ذیربط در رابطه با سامانه جامع تجارت و سامانه مودیان مالیاتی و پایانه‌های فروشگاهی چند مورد به شرح زیر مقرر گردید:

1- ثبت نام و ثبت سرمایه همکاران صنفی طلا و جواهر در سامانه جامع تجارت به مدت سه ماه (تا پایان سال) به تعویق افتد.
2- در رابطه با سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی همکاران این صنف به تدریج تا پایان سال نسبت به ثبت معاملات الکترونیکی خود در این سامانه اقدام نمایند و جرایم این سامانه تا پایان سال مشمول ثبت معاملات الکترونیکی نمی‌گردد.
3- مسئولین ذیربط نسبت به تجمیع دو سامانه جامع تجارت و سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی به یک سامانه واحد اقدامات لازم را انجام نمایند.

همچنین با پیگیری های سازمان بسیج اصناف کشور، این سازمان در نامه ای به رئیس جمهور خواستار بررسی کارشناسانه دغدغه ها و خواسته های صنف طلا و جواهر کشور شده است.

حمیدرضا نیکخواه با بیان این موارد از فعالان صنف طلا تقاضا کرد تا با فعال نمودن واحدهای خود فضا را برای اقدامات موثرتر فراهم کنند تا با همکاری متقابل نسبت به رفع نگرانی همکاران در فرصت تعیین شده اقدامات مطلوب صورت پذیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 2 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر