انس 2700 دلاری در راه است؟

جمعه جنون آمیز طلای جهانی به پایان رسید و انس با یک رفت و برگشت یک روزه به محدوده 2430 دلاری، معامله گران را در شوک بزرگی فرو برد.

نمایش ویدیو درباره انس 2700 دلاری

انس طلا که هفته گذشته را صعودی آغاز کرده بود به دنبال انتشار گزارش داغ تر از حد انتظار تورم مصرف کنندگان در روز چهارشنبه، نزولی شد ولی در روز پنجشنبه و به ویژه جمعه چندین رسانه از نزدیک بودن زمان حملات ایران به اسرائیل خبر دادند و قیمت طلا را تا مرز 2432 دلار بالا بردند که البته انس طلا در این سطح ماندگار نبود و به محدوده 2300 دلاری بازگشت و با عدد 2344 دلار در هر انس به کار خود در هفته گذشته بازارهای مالی پایان داد.

حالا سوال اینجاست که طلای جهانی به صعود خود ادامه خواهد داد یا ریزش 100 دلاری انس نشانه ای از پایان موقت روند صعودی است؟

نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز

در آخرین نظرسنجی طلای هفتگی کیتکو، تحلیلگران و سرمایه گذاران همچنان به افزایش قیمت انس در هفته پیش رو امیدوارند و مهم ترین دلیل آن را افزایش خطرات ژئوپلیتیکی عنوان می‌کنند. این هفته، 12 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی کیتکو شرکت کردند که از این تعداد 10 کارشناس این هفته را صعودی و فقط 2 کارشناس این هفته را نزولی پیش بینی می کنند و هیچکس انتظار ندارد که طلا در سطوح فعلی باقی بماند.

نتایج نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز

در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیز 168 نفر شرکت کردند که از این تعداد، 111 نفر هفته پیش روی انس طلا را صعودی پیش بینی می کنند. این در حالی است که 30 نفر قیمت را نزولی پیش بینی کرده و 27 نفر نسبت به چشم انداز کوتاه مدت این فلز گرانبها بی طرف بودند

نظرات تحلیلگران سایت کیتکونیوز

دارین نیوسام، تحلیلگر ارشد بازار در Barchart.com گفت: با وجود اینکه طلا بیش از حد خریده شده و همچنین شاخص دلار آمریکا روند صعودی بلندمدت خود را حفظ کرده است کماکان معتقدم که روند طلا صعودی است و با آن مخالفت نمیکنم.

جیمز استنلی، استراتژیست ارشد بازار در Forex.com که هفته پیش روی انس را صعودی پیش بینی می کند گفت: تقاضای زیادی برای طلا وجود دارد و من هیچ نشانه ای از تغییر روند در طلا نمیبینم.

مارک لیبوویت، ناشر VR Metals/Resource Letter که هنوز نسبت به روند صعودی انس طلا خوشبین است، گفت: من حدود دو ماه قبل گزارشی منتشر کردم که طلا در کوتاه مدت تا 2700 دلار پیش خواهد رفت و به نظر من در چرخه فعلی می توانیم 300 دلار دیگر رشد برای انس طلا در نظر بگیریم.

به نظر شما ریزش تقریبا 100 دلاری طلا در روز جمعه، ادامه خواهد داشت یا انس 2700 دلاری را خواهیم دید؟ نظر خود را برای ما کامنت کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج − 5 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر