تحلیل بازار از توافق تازه ایران و آمریکا

پس از خبر آزادسازی منابع بلوکه شده ایران در کره جنوبی، تحلیل‌ها در بازار به سمت این پول‌ها رفت و اکثر معامله‌گران معتقدند کاهش قیمت دلار با این خبر، ادامه‌دار خواهد بود.

به گزارش تابان گوهر نفیس به نقل از اکوایران، قیمت دلار در روز تعطیل یک کانال از دست داد. بازار ارز در روز جمعه تحت تاثیر اخبار توافق ایران و آمریکا در مورد تبادل زندانیان و آزادسازی پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی وارد کانال 48 هزار تومان شد. قیمت دلار که هفته گذشته را در کانال 49 هزار تومان سپری کرده بود با خبر آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران تا میانه‌های کانال 48 هزار تومان کاهش پیدا کرد. 

 

پس از خبر آزادسازی منابع بلوکه شده ایران در کره جنوبی، تحلیل‌ها در بازار به سمت این پول‌ها رفت. افزایشی‌های بازار معتقد بودند این پول‌ها در برابر کالاهای اساسی آزاد شده و بانک مرکزی دسترسی مستقیم به آن را ندارد و بخاطر همین بازار ریزش آنچنانی نخواهد داشت. اما این دسته در اقلیت قرار داشتند و اکثر معامله‌گران معتقدند کاهش قیمت دلار با این خبر، ادامه‌دار خواهد بود. آن‌ها می‌گویند قیمت دلار تا انتهای شهریور رو به پایین خواهد بود. این دسته معتقدند مداخله بازارساز در بازار بیشتر خواهد شد و به واسطه منابع در اختیار خود کنترل بازار را در دست خواهد داشت.

فنی‌های بازار معتقدند اگر قیمت دلار امروز زیر حمایت 48 هزارو 600 تومان برود اولین حمایت آن 48 هزار و 300 تومان خواهد بود. عده‌ای از معامله‌گران تصور می‌کنند با توجه به این که شنبه اولین روز رسمی بازار پس از سیگنال‌های مثبت به بازار است هیجان ریزش بیشتر باشد و قیمت دلار با کاهش حتی وارد 47 هزار تومان می‌شود. در صورت چنین اتفاقی قیمت دلار اصلاح کاهش باید بدهد و امکان برگشت به 48 هزار وجود دارد.

یکسری از معامله‌گران هم معتقدند بازارساز اجازه ریزش سنگین را نخواهد داد، چراکه تبعات ریزش قیمت دلار را بورس خواهد دید.

در مجموع پیش‌بینی می‌شود قیمت دلار تا انتهای هفته نوسان دو هزار تومانی داشته باشد. عده‌ای می‌گویند پس از آن قیمت به سمت کف‌شکنی حرکت خواهد کرد. کف قیمت دلار در سال جاری 46 هزار و 800 تومان است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − دو =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر