در جلسه صنف طلا و جواهر با رئیس سازمان امور مالیاتی کشور چه گذشت؟

به فعالان صنف طلا و جواهر کشور پیشنهاد می‌کنیم این گفتگوی اختصاصی رسانه تابان گوهر را از دست ندهند. (+ نسخه صوتی و متنی )

نمایش ویدیو درباره جلسه صنف طلا و جواهر با رئیس سازمان امور مالیاتی کشور

نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور، در خصوص جزئیات جلسه برگزار شده با رئیس سازمان امور مالیاتی اینچنین گفت: سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی در سال 1398 تائید و تصویب شد. با توجه به شرایطی که سازمان مالیاتی برای اجرا آن در نظر داشت، اجرای آن به ابتدای دی ماه 1402 انتقال یافت. متأسفانه قبل از اجرا شدن این سامانه با انتشار یک سری اخبار غیر کارشناسی شده در کشور باعث ایجاد سؤالات و ابهاماتی در بین مردم و صنف طلا شد. در تاریخ 5 دی ماه جلسه‌ای با رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، رئیس اتاق اصناف تهران، اعضای هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران و تعدادی از پیشکسوتان صنعت طلا برگزار شد. در این جلسه موارد مختلفی بررسی شدند و نتیجه گیری شدند که به این شرح است:

  • در این جلسه قرار بر این شد که هیچگونه تغییراتی اعم از بیشتر شدن مالیات طلا چه برای مردم و چه برای همکاران اعمال نشود.
    همچنین با توافقی که با رئیس سازمان امور مالیاتی کشور داشتیم، قرار بر این شد که کلیه جرائم ماده‌ 169 مکرر برای افرادی که ثبت نام نکرده یا در حال ثبت نام هستند تا پایان سال به صورت صد در صد بخشیده شود.
  • موضوع دیگر ثبت فاکتور الکترونیکی به صورت روزانه هست. از آنجایی این سامانه تازه شروع به فعالیت کرده و همکاران ما با آن آشنایی ندارند، تصمیم بر این شد که تا پایان هر ماه فرصت ثبت فاکتور آن ماه را در سامانه داشته باشند.
  • همچنین در رابطه با ضرایب مالیاتی قرار بر این شد که کارگروه تخصصی از طریق اتحادیه با سازمان امور مالیاتی به صورت تخصصی در رابطه با کاهش ضرایب مالیاتی انجام بشود. ما در حال حاضر هیچ‌گونه مشکلی در رابطه با مالیات نداریم. اما در آینده قوانین به چه صورت تغییر کند قابل پیش‌بینی نیست.
  • در خصوص سامانه جامع تجارت، صنف طلا و جواهر به این موضوع اعتراض دارد. بنابراین با همکاری اتاق اصناف تهران، وزارت صمت و اتحادیه طلا و جواهر با یک بحث و نظر کارشناسی شده، اصلاح سامانه جامع تجارت که تحت اختیار وزارت صمت است از هفته‌های آینده شروع کنیم.

جلسه صنف طلا و جواهر با رئیس سازمان امور مالیاتی کشور

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 4 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر