طلا بر سر دو راهی صعود یا سقوط

طلای جهانی، جایگاه خود در بالای مرز 2150 دلاری را تثبیت کرد. انس جهانی طلا که در روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته گذشته با نوسان جزئی خرید و فروش میشد با خبر ثابت ماندن نرخ بهره در روز چهارشنبه به بالای مرز 2200 دلار صعود کرد ولی صعود طلا پایدار نبود و با افزایش قیمت دلار در روزهای پنجشنبه و جمعه، طلای جهانی نزولی شد و با عدد 2165 دلار برای هر انس به کار خود در هفته گذشته بازارهای مالی پایان داد.

نمایش ویدیو درباره طلا بر سر دو راهی صعود یا سقوط

طلا بر سر دو راهی صعود یا سقوط

سقف شکنی های پیاپی این فلز گرانبها فضا را برای پیش بینی دقیق از آینده انس سخت کرده است و تحلیلگران را با چالش جدی روبرو کرده است. حالا سوال اینجاست که انس جهانی به صعود خود ادامه خواهد داد یا کاهشی می‌شود؟

نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز

در آخرین نظرسنجی طلای هفتگی کیتکو دو دستگی در بین تحلیلگران کاملا مشهود است ولی معامله گران همچنان نسبت به صعود انس خوشبین هستند. این هفته، 15 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی کیتکو شرکت کردند که از این تعداد 6 کارشناس این هفته را صعودی و 4 تحلیلگر آن را نزولی پیش بینی می کنند و 5 نفر دیگر، نسبت به روند طلا در این هفته بی طرف بودند.

نتایج نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز

در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیز 170 نفر شرکت کردند که از این تعداد، 117 نفر هفته پیش روی انس طلا را صعودی پیش بینی می کنند. این در حالی است که 25 نفر قیمت را نزولی پیش بینی کرده و 28 نفر نسبت به چشم انداز کوتاه مدت این فلز گرانبها بی طرف بودند.

نظرات تحلیلگران سایت کیتکونیوز

جیمز استنلی، استراتژیست ارشد بازار در Forex.com که هفته پیش روی انس را کاهشی پیش بینی می کند گفت: با وجود خبر ثابت ماندن نرخ بهره طلا نتوانست بیشتر از 2200 دلار رشد کند و به نظر من این زنگ خطری برای طلاست.

مارک چندلر، مدیر عامل بنوکبرن گلوبال فارکس، گفت: من در روزهای آینده به دنبال یک دلار ثابت هستم و این ممکن است بر فلز زرد تاثیر بگذارد و طلا را تا محدوده 2150 دلار پایین بکشد.

دارین نیوسام، تحلیلگر ارشد بازار در Barchart.com، که هفته پیش روی انس را نزولی پیش بینی می کند گفت: خریداران طلا قدرت کافی برای افزایش قیمت را ندارند و به نظر من با تقویت دلار، در هفته پیش رو انس جهانی کاهشی خواهد بود.

به نظر شما طلای جهانی به صعود خود ادامه خواهد داد یا کاهشی می شود؟ نظر خود را برای ما کامنت کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + 19 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر