انس طلا در مسیر سقف قبلی

روند نزولی طلای جهانی ادامه دار نبود و انس در هفته گذشته با رشد بیش از 2.5 درصدی دوباره به بالای محدوده 2350 دلاری بازگشت.

نمایش ویدیو درباره انس طلا در مسیر سقف قبلی

انس که در روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه هفته گذشته در یک محدوده رنج و نزدیک به سطح 2320 دلاری در نوسان بود به دنبال انتشار آمار بیکاری آمریکا به یکباره تغییر جهت داد و در روز جمعه تا نزدیک محدوده 2380 دلاری هم بالا رفت و بالاخره با عدد 2360 دلار برای هر انس به کار خود در هفته گذشته بازارهای مالی پایان داد

با توجه به اظهارات رئیس فدرال رزرو مبنی بر اینکه احتمال کاهش نرخ بهره در سال 2024 همچنان وجود دارد، معامله گران طلا به این نتیجه رسیده اند که انتشار آمار بیکاری آمریکا شانس کاهش نرخ بهره در سال جاری را بهبود می بخشد. حالا سوال اینجاست که آیا قیمت طلای جهانی به سمت سقف قبلی اش خواهد رفت؟

نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز

در آخرین نظرسنجی طلای هفتگی کیتکو با وجود اینکه تنها نیمی از معامله گران معتقدند انس طلا در هفته پیش رو افزایش می یابد، کارشناسان و تحلیلگران این هفته را صعودی پیش بینی کرده اند. این هفته، 17 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی کیتکو شرکت کردند که از این تعداد 10 کارشناس این هفته را صعودی و فقط 2 کارشناس آن را نزولی پیش بینی کرده اند و 5 نفر دیگر نسبت به روند انس در هفته پیش رو بی طرف بودند.

نتایج نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز

در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیز 195 نفر شرکت کردند که از این تعداد، 97 نفر هفته پیش روی انس طلا را صعودی پیش بینی می کنند. این در حالی است که 42 نفر قیمت را نزولی پیش بینی کرده و 56 نفر نسبت به چشم انداز کوتاه مدت این فلز گرانبها بی طرف بودند.

نظرات تحلیلگران سایت کیتکونیوز

کالین سیزینسکی، استراتژیست ارشد بازار در SIA Wealth Management که نسبت به روند هفته پیش روی طلا خوشبین است گفت: طلا در شرایط خوبی قرار گرفته است چرا که از یک سو با افزایش تورم، طلا به عنوان یک دارایی ضد تورمی مورد استقبال قرار خواهد گرفت و از سوی دیگر با زیاد شدن احتمال کاهش نرخ بهره و کاهش دلار آمریکا، قیمت انس طلا صعودی خواهد شد.

رئیس مدیریت دارایی آدریان دی که قیمت طلا را در هفته پیش رو متعادل پیش بینی می کند گفت: طلا انعطاف پذیری زیادی از خود نشان داده است و به نظر من با یک حمله مجدد به سطح 2400 دلاری، انس مجددا ریزشی خواهد شد.

آدام باتن، رئیس استراتژی ارز در Forexlive.com گفت: من قیمت طلا را در هفته پیش رو افزایشی پیش بینی می کنم ولی کند شدن تقاضای خرید طلا توسط کشورهای آسیایی من را نگران کرده است

به نظر شما قیمت طلا مجددا به 2400 دلار خواهد رسید؟ نظر خود را برای ما کامنت کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 12 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر