• 031-33931240
  • ایران - اصفهان - شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

قیمت دلار وارد کانال ۵۰ هزار تومان می‌شود؟

درحال‌حاضر عده‌ای از معامله‌گران می‌گویند در صورتی که امروز شنبه، دلار در محدوده یاد شده تثبیت دهد و بازار ساز مانع صعود نشود، احتمال ورود دلار به کانال ۵۰ هزار تومان است.

در هفته‌ای که گذشت قیمت‌ دلار نوسانات چشم‌گیری را از خود به نمایش نگذاشت. قیمت اسکناس امریکایی در نیمه نخست هفته اول مهر ماه در بازه قیمتی ۴۹ هزار و ۲۰۰ تا ۴۹ هزار و ۴۰۰ تومان نوسان کرد. در روز‌های میانی این هفته بود که نرخ این ارز روند کاهشی جدیدی را ثبت کرد و به پله دوم کانال ۴۹ رسید. اما با در روز‌های پایانی هفته قیمت دلار آزاد دوباره رشد کرد و در عصر پنجشنبه هفته گذشته، تا ۴۹ هزار و ۷۰۰ تومان بالا رفت.

 

فعالان اقتصادی می‌گویند در صورتی که دلار تهران امروز شنبه ۸ مهرماه در محدوده جدید قیمتی تثبیت دهد، انتظارات کاهشی در کوتاه مدت خنثی خواهد شد و انتظارات افزایشی در بازار ارز تقویت می‌شود. با تثبیت دلار بر فراز مقاومت ۵۰ هزار تومان، ورود معامله‌گران افزایشی بیشتر خواهد شد اما در صورتی که افزایش قیمت دلار در روز پنجشنبه یک پولبک بوده باشد، دلار می‌تواند تا حمایت ۴۹ هزار و ۲۰۰ تومان در مرحله اول حرکت کند.

 

کاهشی‌های بازار در معاملات پشت خطی جمعه‌شب می‌گفتند احتمالا بازارساز در این هفته با تزریق در بازار درهم، مانع از نوسان قیمت شود. این دسته می‌گویند اگر اوضاع با بازارساز یار باشد و اخبار در راستای خواست او، احتمال کاهش قیمت دلار به کانال ۴۸ هزار تومان نیز وجود دارد.

 

معامله‌گران فنی می‌گویند اگر قیمت دلار امروز بالای ۴۹ هزار و ۴۰۰ تومان تثبیت دهد دوباره می‌تواند مرز مقاومت ۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان را آزمایش کند. در غیر این صورت با کاهش به سمت حمایت پایین حرکت خواهد کرد. برای تحلیل میان‌مدت، گروهی از معامله‌گران معتقدند قیمت دلار در موج پنج کاهش می‌تواند به سمت کف حرکت کند و وارد کانال ۴۸ هزار تومان شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × یک =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر