• 031-33931240
  • ایران - اصفهان - شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

الزام واحدهای خرید و فروش سکه به رعایت ضوابط جدید+ پوستر

اطلاعیه جدید اتاق اصناف ایران درباره شرایط خرید و فروش سکه منتشر شد.مهم‌ترین شرط این اطلاعیه این است که از این به بعد خرید و فروش سکه با کد ملی انجام خواهد شد.

به گزارش تابان گوهر نفیس به نقل از ایسنا، اتاق اصناف ایران ضوابط خرید و فروش سکه را اعلام کرد. بر اساس شرایط جدید تمام واحدهای صنفی ملزم به نصب پوستر هستند.

اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای به اتاق‌های اصناف شهرستان‌ها و اتحادیه‌های صنفی مرتبط با فروش سکه تاکید کرده که نصب پوستر یکپارچه ضوابط جدید خرید و فروش سکه طلا در واحدهای صنفی مرتبط الزامی است و موارد مهم این ضوابط را نیز برشمرده است.

بر اساس ابلاغ ضوابط اختصاصی گروه فلزات گرانبها و گوهرسنگ‌ها و الزام ثبت معاملات توسط اعضای صنفی مرتبط و اطلاع رسانی در این زمینه، معاونت صنایع عمومی دفتر صنایع خلاق و ورزشی وزارت صمت پوستر یکپارچه ضوابط جدید خرید و فروش سکه طلا را طراحی کرده است. بنابراین اتحادیه‌های صنفی مرتبط لازم است جهت نصب حداکثری این پوستر در واحدهای صنفی مرتبط اقدام کنند.

در این پوستر بر ضوابط جدید خرید و فروش سکه طلا بر اساس دستور العمل تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکید شده است.

بر اساس قانون یاد شده، واحدهای صنفی مرتبط با فروش سکه بر اجرای موارد ذیل ملزم شده‌اند:

– خرید و فروش سکه با دریافت ثبت کد ملی و شماره تلفن همراه مشتری

– ارائه فاکتور یکپارچه و قابل استعلام از سامانه جامع تجارت

– ثبت تمام معاملات خرید و فروش بین همکار (اعضای صنفی و تولیدی)

– عدم نیاز به ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت توسط مشتریان

همچنین در این اطلاعیه ارائه فاکتور یکپارچه و امکان خرید و فروش امن برای مشتریان و اعضای صنفی، امکان بررسی شکایات برای کالاهای تقلبی با استفاده از شماره یکتای فاکتور یکپارچه و امکان استعلام اطلاعات فاکتور و چاپ آن به صورت آنی از مزایای اجرای طرح عنوان شده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + 7 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر