سایه فدرال رزرو بر سر طلا

انس جهانی با افزایش 20 دلاری در هفته گذشته موفق شد بهترین افزایش هفتگی قیمت در سال جدید میلادی را ثبت کند. طلا که در طول هفته گذشته با یک شیب ملایم، روندی صعودی داشت در روز جمعه با یک کاهش 15 دلاری با عدد 2039 دلار در هر انس به کار خود پایان داد.

نمایش ویدیو درباره تحلیل انس طلا

مهمترین اتفاق هفته گذشته برای طلا، اطمینان معامله گران از عدم کاهش نرخ بهره در فصل بهار بود. حالا با توقف نرخ بهره، یکی از عواملی که موجب ریزش طلا در کوتاه مدت بود، برطرف شده است و باید منتظر ماند تا ببینیم واکنش معامله گران در هفته پیش رو چگونه خواهد بود؟

نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز

در آخرین نظرسنجی طلای هفتگی کیتکو تعداد زیادی از تحلیلگران مانند هفته های گذشته روند انس در هفته پیش رو را نزولی پیش بینی می‌کنند. این هفته، 12 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی کیتکو شرکت کردند که از این تعداد فقط 2 کارشناس این هفته را صعودی و 8 تحلیلگر آن را نزولی پیش بینی کرده و 2 نفر دیگر، نسبت به روند طلا در این هفته بی طرف بودند.

نتایج نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز

در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیز 123 نفر شرکت کردند که از این تعداد، 66 نفر هفته پیش روی انس طلا را صعودی پیش بینی می کنند. این در حالی است که 27 نفر قیمت را نزولی پیش بینی کرده و 30 نفر نسبت به چشم انداز کوتاه مدت این فلز گرانبها بی طرف بودند

نظرات تحلیلگران سایت کیتکونیوز

نعیم اسلم، مدیر ارشد سرمایه گذاری در بازار سرمایه Zaye که هفته پیش روی انس طلا را نزولی پیش بینی می‌کند، گفت: داده های این هفته زنگ خطری برای بازار طلا بود. وی افزود: توقف نرخ بهره و تعداد مشاغل آمریکا باعث تقویت شاخص دلار شده است و این عوامل بر قیمت طلا تاثیر خواهد داشت و انس طلا را به نزدیک 2000 دلار خواهد برد.

کالین سیزینسکی، استراتژیست ارشد بازار در SIA Wealth Management نیز به قوی شدن شاخص دلار اشاره کرد و گفت: به نظر من طلا در کوتاه مدت نزولی خواهد بود و برای جدا شدن طلا از دلار نیاز به یک رویداد خارجی مثل افزایش تنش ها در خاورمیانه است.

رئیس مدیریت دارایی آدریان دی نیز با اشاره به بیانیه جدید فدرال رزرو، هفته پیش روی طلا را نزولی پیش بینی کرد و گفت: این احتمال وجود دارد که فدرال رزرو در نشست بعدی خود نیز نرخ بهره را کاهش ندهد و این دیدگاه باعث نزولی شدن طلا می‌شود.

مارک چندلر، مدیر عامل بنوکبرن گلوبال فارکس، گفت: پس از انتشار داده های شغلی در هفته گذشته، طلا از نزدیک 2057 دلار، طی یک ساعت به 2028 دلار سقوط کرد و به نظر من پتانسیل بازگشت به سطح 2000 دلاری وجود دارد.

تحلیل انس طلا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − ده =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر