مه ساز امنیتی اسنویز

راهنمای دستگاه اسنویز

در این صفحه شما با چگونگی استفاده بهینه از دستگاه اسنویز و همچنین تجهیزات جانبی آن آشنا خواهید شد.

1

دستگاه حتما باید در جایی محکم و ترجیحا روبروی درب ورودی نصب گردد. جهت رعایت اصول پیشگیری، بهتر است که بعد از نصب، دستگاه از بیرون مغازه قابل رویت باشد. بر روی درب ورودی یا ویترین حتما باید برچسب هشدار یا تابلو هشدار نصب گردد. با توجه به قابلیت پیشگیری و الزام نصب برچسب هشدار اگر به هر دلیل نصب نگردد، مسئولیت آن بر عهده خریدار می‌باشد.

2

یک شاسی، دو ریموت و یک عدد چشم الکترونیک به صورت پیش فرض همراه دستگاه وجود دارد. در صورتی که ابعاد محل بزرگ باشد، باید تعداد شاسی بیشتری نصب گردد. هزینه شاسی اضافه طبق تعرفه محاسبه و بر عهده خریدار می‌باشد.

3

بعد از نصب حتما باید یک بار تست دستگاه در حالت پاشش اضطراری به وسیله شاسی، انجام و فیلم آن توسط کارشناس نصب ضبط شود. برای عملکرد صحیح باطری نیز در حضور کارشناس نصب باید یک بار برق دستگاه قطع شود و صحت عملکرد باطری احراز گردد.

4

حداقل ۳ عدد شماره تلفن همراه برای ارسال پیامک و تماس‌های ضروری در اختیار کارشناس نصب قرار گیرد تا اطلاعات دستگاه برای شماره‌ها ارسال شود و به ایشان آموزش جهت اطلاع رسانی یا قطع تماس از طرف سیستم داده شود.

چراغ GSM

این چراغ چشمک زن نشانگر متصل بودن سیستم به سرورهای شرکت است. این سیستم در هر لحظه و بصورت مداوم در حال ارسال اطلاعات اسنویز به مرکز می‌باشد و عملکرد سلامت دستگاه را به سرورها اطلاع می‌دهد.

چراغ HEATER

این چراغ بیانگر آماده به کار بودن سیستم گرمایشی داخلی دستگاه می‌باشد و دستگاه شما را پیوسته به صورت شبانه روزی برای استفاده در لحظه مورد نیاز آماده نگه می‌دارد.

چراغ ALARM

این هشدارها هرکدام نشانگر یکی از این خطاها می‌باشد: آلارم AL1 نشان دهنده دمای بالای هیتر می‌باشد. آلارم AL2 نشان دهنده دمای بالای محیط می‌باشد. آلارم AL3 نشان دهنده قطعی برق می‌باشد. آلارم AL4 نشان دهنده غیرفعال شدن دستگاه از سرور می‌باشد. آلارم AL5 نشان دهنده اختلال در آنتن دهی دستگاه می‌باشد.

این دستگاه توانایی پوشش مه در فضایی معادل ۲۵ متر مکعب را در هر ۱ ثانیه دارا می‌باشد. بر فرض مثال شما اگر مغازه‌ای با مساحت ۱۸ متر مربع در ارتفاع ۲.۵ متر دارید برای دانستن زمان از بین بردن دید توسط مه ساز امنیتی اسنویز می‌توانید از این معادله استفاده کنید.

پیشنهاد می‌شود اگر عدد محاسبه شده در معادله برای فضای مورد نظر شما بیشتر از ۱۰ ثانیه شد از تعداد دستگاه بیشتری استفاده کنید و با مهندسین شرکت برای افزایش زمان پاشش اضطراری هماهنگ شود تا تنظیمات عملکرد مناسب‌تر را به دستگاه هوشمند مه ساز تابان گوهر نفیس اعمال نمایند.

کلید A

این کلید را اگر فقط یک لحظه فشار دهید و رها کنید همانند شاسی‌ها عمل می‌کند و فرمان اضطراری را صادر می‌کند.

کلید B

کلید تست عملکرد صحیح ریموت که با بوق کوچکی شما را آگاه می‌سازد.

کلید C

این کلید را به هر میزان که انگشت خود را روی آن نگه دارید، پاشش انجام می‌دهد. یعنی زمان فشار دادن دکمه مساوی است با میزان پاشش مه و حداقل نیم ثانیه باید باشد.

کلید D

این کلید فرمان فعال شدن دستگاه را از طریق سنسورهای چشمی صادر می‌کند که با اعلام صوتی شما را آگاه می‌سازد. در این حالت اگر شخصی در محل مورد نظر شما حضور یابد دستگاه به سرعت عمل می‌کند. این روش برای زمانی است که شما در محل حضور ندارید. موقع خروج از محل کار کافی است تا فقط کلید D را یکبار فشار دهید که در این صورت 60 ثانیه زمان دارید تا محل را ترک کنید. در زمان ورود به محل کار بایستی دست خود را روی کلید D نگه دارید تا صدای بوق بلند یا آژیر دستگاه بلند شود این به منزله این است که دستگاه مه ساز شما از حالت سنسور چشمی خارج شده است و شما می‌توانید با اطمینان وارد محل کار خود شوید.

آگاه سازی هوشمند

آگاه سازی هوشمند یعنی در لحظه وقوع خطر و فعال شدن دستگاه مه ساز در کمترین زمان ممکن از طریق تماس تلفنی و پیامک به شماره‌های تعیین شده اطلاع رسانی می‌نماید.

مانیتورینگ آنلاین

سیستم مه ساز امنیتی تابان گوهر، دارای مانیتورینگ آنلاین بوده و تمام عملکرد داخلی خود را به سرورهای پرقدرت شرکت به صورت آنلاین و با استفاده از راه‌های ارتباطی امن ارسال می‌کند که اپراتورهای شرکت را از عملکرد صحيح خود آگاه می‌سازد و اگر عملکرد آن نقص پیدا کند، ربات‌های هوشمند سیستم مرکزی تابان گوهر نفیس آن را تشخیص می‌دهند و به اپراتورها اعلام می‌کنند تا کارشناسان شرکت برای رفع سریع آن اقدام به خدمت رسانی نمایند.

مصرف بهینه برق

مهندسی قدرتمند تابان گوهر نفیس توانسته مصرف دستگاه را تا حداکثر ۶۰ وات یعنی معادل یک لامپ کم مصرف کنترل کند که این عملکرد در نوع خود ممتاز است. پس نگران مصرف برق نباشید. دستگاه از طریق باطری‌های داخلی پشتیبانی می‌شود که در زمان قطع برق تا ۴۵ دقیقه به شما امکان استفاده می‌دهد و عمل می‌کند.

پدال

پدال روی زمین قرار می‌گیرد و با فرمان پای شما حالت اضطراری را فعال می‌کند. شما می‌توانید به تعداد دلخواه پدال درخواست کنید.

ریموت

ریموت، فرمان‌های شما را به صورت بی سیم به دستگاه ارسال می‌کند. همچون اضطراری، تست و حالت سنسور.

شاسی

شاسی در زیر دست شما تعبیه می‌شود و با فشار دادن دکمه شاسی دستگاه به صورت اضطراری عمل می‌کند. شما می‌توانید به تعداد مورد نیاز شاسی درخواست کنید.

سنسور

سنسورها می‌توانند در زمان تعطیلی فروشگاه این امکان را برای دستگاه فراهم نمایند که از محل شما به صورت هوشمند حراست و پیشگیری از سرقت را انجام دهند. قابل توجه است که این حالت قابلیت زمان بندی و برنامه ریزی هم دارد.

سوالات متداول

ابعاد و وزن دستگاه اسنویز چقدر است؟

وزن دستگاه مه ساز امنیتی اسنویز در حدود 25 کیلوگرم است. ابعاد دستگاه نیز در تصویر زیر مشخص شده است.

در صورت سرقت مسلحانه و پاشش مه آیا ممکن است سارق با شلیک‌های پی در پی باعث بروز آسیب شود؟

با توجه به این که سارق طلافروشی، سارقی است که با بررسی‌های قبلی دست به سرقت می‌زند، احتمال اینکه وارد مغازه‌ای که دارای سیستم مه ساز امنیتی است شود بسیار کم می‌باشد. در ضمن خیلی از سرقت‌ها با وجود اینکه صاحب مغازه هیچگونه تلاشی برای حفظ اموال خود نمی‌کند ولی سارق اقدام به قتل وی می‌نماید تا پس از سرقت به دنبال اموال مسروقه خود نرود. بنابراین حتی در صورت سرقت مسلحانه وجود مه باعث کاهش آسیب جانی به طلافروش خواهد شد و به علاوه به هیچ عنوان سارق مسلح امکان هدف گیری در مه را نخواهد داشت.

آیا امکان دارد در زمان سرقت عملکرد دستگاه دچار اختلال شود؟

با توجه به هوشمند بودن دستگاه و چک نمودن لحظه به لحظه دستگاه توسط سرورهای شرکت و انجام سرویس سالیانه برای عملکرد بهینه سیستم مه ساز امنیتی، امکان خرابی دستگاه و عدم فعالیت آن در لحظه وقوع سرقت عملا بعید و غیر ممکن می‌باشد.

آیا امکان جابجایی دستگاه به هر شکل وجود دارد؟

بله. ولی فقط توسط کارشناسان رسمی شرکت تابان گوهر نفیس قابل انجام می‌باشد.

علت گرمایی که از دستگاه احساس می‌شود چیست؟

مکانیسم کاری دستگاه به شکلی می‌باشد که باید بطور دائم بخش مبدل مایع به مه در دمای بالایی آماده به کار باشد. لازم به ذکر است مصرف برق میانگین دستگاه کمتر از یک لامپ ۶۰ وات است.

آیا نصب تابلو هشدار و تست‌های دوره‌ای الزامی است؟

هدف از نصب تابلو و تست‌های دوره‌ای بهترین نوع اعلام در تجهیز سیستم‌های مه ساز امنیتی به سارقان است. علاوه بر این تست‌های دوره‌ای بهترین راه برای پیشگیری از سرقت است.

هر دستگاه با یک مخزن کامل، توانایی چند بار پاشش را دارد و بعد از اتمام مخزن نحوه شارژ مخزن چگونه است؟

هر دستگاه توانایی ۱۵ بار پاشش ۸ ثانیه‌ای را دارد و لازم به ذکر است در سرویس سالیانه، یکی از آیتم‌های تعویضی، مخزن دستگاه می‌باشد، حتی اگر هیچگونه پاشش انجام شده باشد.