بزرگ‌ترین کاهش هفتگی قیمت طلا در ۴ ماه اخیر

قیمت طلا روز جمعه و پیش از تعطیلی بازار به دلیل افزایش ارزش دلار و اظهارات تندرو مقامات فدرال رزرو، به سمت بزرگ‌ترین کاهش هفتگی خود در بیش از چهار ماه گذشته رفت.

به گزارش تابان گوهر نفیس به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا پیش از تعطیلی بازار به ۱۹۲۰ دلار و ۲۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز به ۱۹۲۱ دلار و ۲۰ سنت رسید. شاخص دلار در برابر رقبای خود با ۰.۵ درصد افزایش به اوج یک هفته‌ای خود رسید و جذابیت طلا را برای دارندگان سایر ارزها کاهش داد.

 
فیلیپ استریبل، استراتژیست ارشد بازار در Blue Line Futures در شیکاگو گفت: پاول بسیار تندرو بود. او طرفدار افزایش بیشتر نرخ بهره است و به این زودی شاهد کاهش نرخ نیست.

مری دالی، رئیس بانک فدرال سانفرانسیسکو، روز جمعه در مصاحبه با رویترز گفت که دو افزایش دیگر نرخ بهره در سال جاری یک پیش بینی بسیار معقول است. نرخ بهره بالاتر در ایالات‌متحده هزینه فرصت نگهداری طلا را افزایش می‌دهد.

 
طلا در این هفته حدود ۲ درصد کاهش یافته و از زمانی که در اوایل ماه مه به بالاتر از سطح کلیدی ۲۰۰۰ دلار رسید، بیش از ۱۵۰ دلار از دست داده است.

 
 
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره ۰.۵ درصد افزایش یافت و به ۲۲.۳۴ دلار در هر اونس رسید اما بزرگ‌ترین افت هفتگی خود از اکتبر ۲۰۲۲ را داشت. پلاتین ۰.۶ درصد کاهش یافت و به ۹۱۷.۳۴ دلار رسید که بدترین هفته از اگوست ۲۰۲۲ تاکنون بود. پالادیوم پس از رسیدن به کمترین میزان خود از می ۲۰۱۹ در روز پنجشنبه، در ۱۲۸۳ دلار و ۱۸ سنت ثابت ماند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 − دو =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر