• 031-33931240
  • ایران - اصفهان - شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

شرط افزایش فروش شمش طلا در مرکز مبادلات

سیدرضا اخلاقی شریعت با اشاره به آغاز فروش شمش طلا در حراج مرکز مبادلات ارز و طلای ایران، رفع مسدودی حساب‌های فروشندگان طلای آب‌شده در صنف طلا را باعث استقبال بیشتر از این حراج و افزایش فروش شمش طلا دانست.

به گزارش تابان گوهر نفیس به نقل از سایت طلا، سیدرضا اخلاقی شریعت، عضو کمیسیون تخصصی طلا، جواهر و نقره اتاق اصناف ایران اظهار کرد: طی جلسه هم‌اندیشی درباره حراج شمش طلا که روز سه‌شنبه ۲۴ بهمن ماه در مرکز مبادلات ارز و طلای ایران برگزارشد، دکتر علی سعیدی، مدیرعامل مرکز مبادلات از فروش۵ قطعه شمش طلا در روز اول و ۷۶ قطعه شمش در روز دوم این حراج خبر داد.

 

وی افزود: با توجه به اینکه در حال حاضر حساب‌های فروشندگان طلای آب‌شده در کشور به ویژه در مشهد مسدود شده است، در صورت رفع این مشکل و باز شدن حساب‌های این همکاران، قطعا میزان فروش روزانه شمش در این حراج رشد چشمگیری خواهد یافت. به این ترتیب می‌توان امیدوار بود تا اختلاف مثقالی ۳۸۰ تا ۴۰۰ هزار تومان بین قیمت جهانی و داخلی برطرف شود.

 

وی یادآور شد: در صنف طلا و جواهر، حساب فروشندگان طلای آب شده از سال گذشته تا کنون حدود ۶ مرحله مسدود شده است. چراکه به واسطه اقتضائات این حرفه رقم‌های بالایی در حساب‌های تجاری و غیر تجاری همکاران ما چرخش داشته است و بنا به برخی ملاحظات، قانونگذار این حساب‌ها را برای بررسی به لحاظ امنیتی مسدود کرده است./ سایت طلا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 3 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر