• 031-33931240
  • ایران - اصفهان - شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

کاهش ارزش دلار، طلا را گران کرد

به گزارش رویترز، کاهش ارزش دلار آمریکا و سود اوراق قرضه خزانه‌داری این کشور پس از انتشار گزارش تورم احتمال توقف روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را افزایش داده و قیمت طلا را یک درصد در روز سه‌شنبه بالا برد.

به گزارش تابان گوهر نفیس به نقل از تسنیم، قیمت هر اونس طلا امروز به 1973 دلار رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با ۰.۱۴ درصد افزایش به ۱۹۶۹ دلار و ۲۰ سنت رسیده است.
قیمت‌های مصرف کننده در آمریکا تغییری در ماه اکتبر نداشته و روند رشد تورم آهسته شده است. شاخص قیمت مصرف کننده در این کشور طی ۱۲ ماه منتهی به ماه اکتبر ۳.۲ افزایش داشته، در حالی که در ماه سپتامبر برابر با ۳.۷ درصد بوده است.


تاجران عقیده دارند آرام شدن تورم به بانک مرکزی آمریکا اجازه می‌دهد روند افزایش نرخ بهره را متوقف کرده و آن را از ماه مه پایین بیاورد که به نفع فلزات گرانبها خواهد بود.
شاخص دلار ۱.۴ درصد کاهش یافته که بیشترین کاهش یک روزه آن طی یک سال گذشته بوده است. بدین ترتیب خرید طلا برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان شده و تمایل برای آن بالا می‌رود. اوراق قرضه ۱۰ ساله آمریکا هم بدترین روز خود را طی ۸ ماه گذشته تجربه کرد.
سرمایه‌گذاران حالا منتظر اطلاعات شاخص قیمت تولید کننده در آمریکا هستند.
در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۳۴ درصد افزایش به ۲۳ دلار و ۲۱ سنت رسید و پلاتین با ۰.۱۳ درصد کاهش ۸۸۸ دلار و ۴۹ سنت معامله می‌شود.
متخصصان عقیده دارند با توجه به دورنمای مثبت تقاضا برای نقره در صنعت، عملکرد این فلز گرانبها در آینده بهتر از طلا باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × یک =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر