• 031-33931240
  • ایران - اصفهان - شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

دلار به استقبال تعطیلات رفت /قیمت طلا، سکه را زمین زد

قیمت اونس طلا امروز در محدوده ۱۹۴۸ دلار به فروش رسید.در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا و سکه به واسطه کاهش قیمت طلا جهانی نزولی شدند.با این حال نرخ دلار نوسان محدودی را ثبت کرد. 

به گزارش تابان گوهر نفیس به نقل از اقتصادنیوز‌ ، حجم معاملات دلار امروز شنبه ۱۳ خرداد ماه در بازار ارز تهران به واسطه تعطیلات ۱۴ و ۱۵ خرداد کم بود. بررسی های به عمل آمده از هسته مرکزی بازار حکایت از نوسان محدود نرخ دلار  و درهم دارد.

شرط مهم برای برگشت دلار به کانال ۴۹
قیمت دلار در هرات در حدود ۵۱ هزار ۲۰۰ تومان به فروش رسید. تحلیلگران فنی باور دارند حمایت ۵۰ هزار و ۷۰۰ تومان مهم است. به عقیده آنها در صورتی که  بازار زیر این سطح تثبیت دهد احتمال برگشت تا مرز ۴۹ هزار تومان محتمل می شود. برخی هم باور دارند اگر دلار بالای ۵۱ هزار و ۲۰۰ تومان ماندگار شود احتمال تقویت نوسانات صعودی وجود دارد. 
 
دلار و درهم‌ رسمی درجا زد
در سمت رسمی بازار، مرکز مبادله ارز و طلا امروز شاهد درجا زدن نرخ دلار و درهم بود.

مرکز مبادله ارز و طلای ایران  قیمت دلار و درهم امارات  را نسبت به روز پنجشنبه تغییر نداده اما یورو با افزایش نسبتا قابل توجهی مواجه شده است. 
 
قیمت دلار  در این مرکز امروز شنبه 13 خرداد 1402 در همان عدد 42 هزار و 135 تومان باقی مانده است.

در این مرکز  قیمت درهم امارات نیز همچنان قیمت دلار  بدون تغییر مانده و 11 هزار و 473 تومان را نشان می‌دهد.

اما  قیمت یورو  در مرکز مبادله با افزایشی حدودا 300 تومانی نسبت به پنجشنبه مواجه شده و رقم 45 هزار و 181 تومان برای آن اعلام شده است.

نرخ حواله دلار، حواله یورو و حواله درهم نیز در این مرکز به ترتیب 38 هزار و 304 تومان، 41 هزار و 74 تومان و 10 هزار و 430 تومان درج شده است.

 

قیمت طلا، سکه را زمین زد
قیمت اونس طلا امروز در محدوده ۱۹۴۸ دلار به فروش رسید.در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا و سکه به واسطه کاهش قیمت طلا جهانی نزولی شدند.

آن طور که سایت اتحادیه طلا و ارز اعلام کرده قیمت طلا ۱۸ عیار امروز تا سطح ۲ میلیون و ۴۷۰ هزار و ۷۰۰ تومان پایین آمده اما ظهر امروز در زمان نگارش این گزارش در حدود ۲ میلیون و ۴۹۱ هزار تومان به فروش رسید. این قیمت در واقع ۱۲ هزار تومان پایین تر از عصر روز پنجشنبه گذشته بود. 

 
 
قیمت سکه امامی هم امروز تا سطح ۳۰ میلیون و ۳۱۱ هزار تومان پایین آمد اما ظهر امروز با ۲۶۰ هزار تومان کاهش  نسبت به دو روز قبل در حدود ۳۰ میلیون و ۳۲۸ هزار تومان به فروش رسید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 18 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر