• 031-33931240
  • ایران - اصفهان - شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

پرواز قیمت دلار و طلا /خیز سکه بورسی به سمت 20 میلیون تومان

قیمت درهم ، نرخ دلار در تهران ، هرات و سلیمانیه امروز وارد کانال جدید شد.

به گزارش تابان گوهر نفیس به نقل از  اقتصادنیوز، قیمت دلار در سومین روز زمستان 1401 به پرواز در آمد. گفته شد امروز اسکناس آمریکایی در تهران وارد کانال جدید شده است.

افزایش تقاضا برای خرید دلار 
با ورود دلار به کانال بالاتر تقاضا برای خرید آن افزایش یافت و حتی در کانال جدید از اولین مرز مقاومتی هم عبور کرد و بر روی پله سوم قرار گرفت.

فعالان بازار می گفتند در صورتی  که دلار بالای مرز مقاومتی باقی بماند این احتمال وجو دارد که در مرحله بعدی به سمت نیمه کانال هم خیز بردارد .  
اولین سیگنال صعود به قیمت دلار در تهران
معامله گران تهران معتقد بودند اولین سیگنال صعود از معاملات پشت خطی به بازار نقدی امروز صادر شد. گفته می شود نرخ دلار در معاملات پشت خطی دیشب به سمت بالا جهش پیدا کرده بود و همین امر زمینه ساز افزایش هیجانات ارزی امروز بود. 

نرخ حواله درهم کانال عوض کرد / دلار در بازارهای همسایه پرواز کرد 
از سوی دیگر قیمت درهم ، نرخ دلار در هرات و سلیمانیه امروز وارد کانال جدید شد. همین امر ضربه صعودی را به دلار در تهران وارد کرد

نوسان محدود قیمت دلار توافقی 
اگرچه نرخ دلار در بازار آزاد جهش قابل توجهی را ثبت کرد اما بازار رسمی شاهد نوسان محدود قیمت دلار بود. قیمت دلار توافقی امروز در محدوده 36 هزار و 227 تومان معامله شد. 

دلار متشکل دنده معکوس زد 
در بازار متشکل ارزی هم قیمت دلار امروز دنده معکوس زد و به ابتدای مرز 36 هزار تومان برگشت.این قیمت در مقایسه با روز گذشته 175 تومان پایین تر بود. امروز شکاف  قیمت دلار آزاد و رسمی بیشتر شد به نزدیک  4 هزار تومان رسید. 

قیمت طلا در ایران گران شد 
قیمت اونس طلا در بازار امروز در محدوده 1799 دلار معامله شد.در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا 18 عیار ظهر امروز 39 هزار و 300 تومان گران شد و به 1 میلیون و 829 هزار و 200 تومان رسید . 

افزایش قیمت سکه امامی (رسمی) 
امروز قیمت سکه رسمی نسبت به روز پنجشنبه گذشته 70 هزار تومان گران شد . قیمت سکه رسمی امروز در محدوده 18 میلیون و 450  هزار تومان معامله شد.

خیز سکه بورسی برای 20 میلیون تومان 
ثبات قیمت سکه رسمی در حالی است که سکه بورسی امروز در کانال 19 میلیون تومان به فروش رسید. قیمت سکه رفاه امروز در بورس کالا در حول و حوش 19 میلیون و 745 هزار تومان بود. 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 5 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر