• 031-33931240
  • ایران - اصفهان - شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

افزایش قیمت دلار، سکه و طلا/ ترمز قیمت ها کشیده می شود؟

در بازار امروز دوشنبه 28 آذر ماه قیمت دلار ؛ سکه و طلا مسیر افزایش را دنبال کرد.

به گزارش تابان گوهر نفیس به نقل از اقتصادنیوز ، گفته می شود قیمت دلار امروز دوشنبه 28 آذر ماه در هرات با گپ مثبت باز شد. نرخ دلار امروز در هرات در مقایسه با روز گذشته افزایشی بود. همین امر موجب شد بازیگران ارزی در تهران هم آرایش صعودی به خود بگیرند.

اسکناس آمریکایی امروز در تهران در مقایسه با روز قبل مسیر افزایش را دنبال کرد. در سلیمانیه هم نرخ دلار رشد کرد اما نرخ حواله درهم امروز نسبت به روز قبل عقب نشینی کرد و اندکی پایین تر از مرز مقاومتی دیروز معامله شد. 

قیمت خرید و فروش دلار در صرافی ملی 
قیمت خرید دلار در صرافی ملی امروز  36 هزار و 243 تومان و قیمت فروش دلار آمریکا 36 هزار و 609 (سی و شش هزار وششصد و نه تومان) اعلام شد.

 
نرخ دلار توافقی امروز
نرخ دلار توافقی امروز نسبت به روز یکشنبه تقریبا رنج بود.اسکناس آمریکایی امروز به صورت توافقی در حول و حوش 36 هزار و 241 تومان مبادله شد.

رشد قیمت دلار در بازار متشکل ارزی
در بازار متشکل ارزی هم قیمت دلار امروز 36 هزار و 260 تومان بود که نسبت به قیمت بسته شده روز گذشته 137تومان رشد را نشان می دهد 

 
تحلیل معامله گران دلار از سفر کارشناسان آژانس به تهران 
گفته می شود کارشناسان آژانس بین المللی انرژی اتمی شب گذشته وارد تهران شدند.آنها می خواهند اطلاعاتی را در مورد آثار اورانیوم غنی شده که در سه مکان گزارش نشده در ایران پیدا شده است، جستجو کنند.

ترمز نرخ دلار کشیده می شود؟
 برخی از بازیگران ارزی می گفتند احتمالا این سفر گره برجام را باز کند و  ایران ممکن است طی روزهای آینده در برابر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مقداری انعطاف‌پذیری نشان دهد. ترمز نرخ دلار کشیده شود؛ با این حال سیگنال های برجامی کماکان منفی است. 

سیگنال امیر عبدالهیان به بازار ارز 
البته امروز وزیر امور خارجه با بیان اینکه همزمان به سفرش به اردن مسئول سیاست خارجه اروپا نیز در امان حضور می‌یابد، گفت: تماس‌ها و گفتگوهای همکاران آقای باقری با آقای مورا و تماس های من و آقای بورل به طور جدی در جریان است.امیر عبدالهیان همچنین گفت : اردن فرصت مناسبی برای گفتگو هاست.

با این حال بازار ارز تهران تا زمان نوشتن این گزارش به اظهارت وزیر امروز خارجه ایران واکنشی خاصی از خود نشان نداده بود. 

تحلیل جدید خاندوزی از افزایش نرخ دلار
وزیر اقتصاد هم امروز در تحلیل دلایل افزایش قیمت دلار گفته است؛ نظام اداری ما توان مقابله با تهدید‌های اقتصاد دیجیتال ندارد، نتیجه این اتفاق نیز نوسانات نرخ ارز است. آن طور که خاندوزی گفته واقعیت این است که ما با یک نبرد دیجیتال مواجه هستیم، این‌گونه نیست که جلوی کشتی‌های ما را بگیرند بلکه در یک نبرد دیجیتال از طریق شناسایی تراکنش‌ها صرفاً سوار بر اطلاعات ردوبدل شدن دیتاها هستند، حتی در عرصه داخلی نیز با چالش مواجه هستیم، در مسائل ارزی کشور شبکه‌های جدید سفته‌بازان هجوم می‌آورند و برای مقابله با این تهدیدهای دیجیتال و آفندی که در حوزه دیجیتال وجود دارد باید یک پدافند داشته باشیم. مسئله ما امروز در سبزه‌میدان و بازار بزرگ نیست، این جنس از تهدید شبانه‌روز است و نظام اداری ما توان مقابله با این تهدید را ندارد در نتیجه در مواجهه با تهدید عملکرد مناسبی نداریم، نتیجه این اتفاق نیز نوسانات نرخ ارز است که امروز شاهد آن هستیم.

قیمت اونس طلا در یک قدمی مرز 1800 دلار 
قیمت اونس طلا ظهر امروز در محدوده 1798 دلار معامله شد. عده ای از معامله گران از احتمال ورود طلای جهانی به کانال 1800 دلار سخن گفتند. 

قیمت طلا و سکه پیشروی کرد
در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا 18 عیار ظهر امروز 25 هزار و 100 تومان رشد کرد و به 1 میلیون و 755 هزار تومان رسید. 

 
گفته می شود قیمت سکه رسمی هم امروز 100 هزار تومان گران شد. فلز گران بهای داخلی امروز در محدوده 18 میلیون و 800 هزار تومان به فروش رسید. فعالان بازار می گفتند در صورتی که سکه رسمی بالای مرز یادشده تثبیت شود احتمال کانال شکنی وجود خواهد داشت. 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × دو =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر