قیمت طلا فرصت صعود پیدا نکرد

قیمت طلا امروز، سه‌شنبه (۱۶ ژانویه) اندکی کاهش یافت زیرا بازدهی دلار و خزانه‌داری آمریکا جهش کرد و سرمایه‌گذاران منتظر نظرات بسیاری از سخنرانان فدرال رزرو در این هفته برای شفافیت بیشتر در مورد مسیر نرخ بهره بانک مرکزی بودند.

به گزارش تابان گوهر نفیس به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۰۵۰ دلار و ۳۵ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۰۵۴ دلار و ۱۰ سنت رسید.


شاخص دلار آمریکا به بالاترین حد خود در ۱۰ روز گذشته رسید و باعث شد که طلا برای سایر دارندگان ارز جذابیت کمتری داشته باشد، در حالی که بازدهی اسکناس‌های ۱۰ ساله خزانه‌داری آمریکا به سطح نزدیک به ۴ درصد رسید.


انتظار می‌رود فدرال رزرو در پایان نشست ۳۰ تا ۳۱ ژانویه نرخ بهره خود را ثابت نگه دارد. نرخ‌های بهره پایین‌تر جذابیت شمش‌های بدون بازده را افزایش می‌دهد.


قرار است تعداد زیادی از مقامات فدرال رزرو در این هفته سخنرانی کنند و کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو قرار است در مورد چشم‌انداز اقتصادی سخنرانی خواهد کرد. مقامات بانک مرکزی اروپا نسبت به انتظارات بازار برای کاهش سریع نرخ در سال جاری عقب‌نشینی کردند.

بر اساس گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۳.۱۵ دلار در هر اونس رسید، پلاتین با ۰.۴ درصد کاهش به ۹۱۱.۵۹ دلار رسید و پالادیوم ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۹۶۸.۹۶ دلار رسید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 15 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر