بازگشت بهار آزادی به کانال 25 میلیون تومانی

قیمت‌ها در بازار طلا و سکه امروز روندی نوسانی داشت. امروز طلا کاهشی و سکه افزایشی بود. انواع سکه نیز گران شدند. حباب سکه اما کاهشی بود.

به گزارش تابان گوهر نفیس به نقل از تجارت‌نیوز، امروز، سه‌شنبه 27 تیر، قیمت طلا و قیمت سکه روند افزایشی دارند. قیمت دلار هم که روزهای ابتدایی این هفته روند کاهشی داشت و حتی به کانال 48 هزار تومان هم رفته بود، دوباره روندی صعودی دارد.

شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز آخرین نرخ طلا را در روندی کاهشی، دو میلیون و 308 هزار و 800 تومان اعلام کرده است؛ حدود 18 هزار تومان کمتر از دیروز. قیمت طلا امروز نوساناتی را تجربه کرد و تا پیش از ظهر روندی افزایشی داشت.

اما این منبع، آخرین نرخ نقدی سکه امامی را در لحظه تنظیم این خبر صعودی و 27 میلیون و 701 هزار تومان اعلام کرده که حدود 59 هزار تومان بیشتر از روز گذشته است. البته سکه امامی امروز به بالاتر از 27 میلیون و 800 هزار تومان نیز رسید. نرخ نقدی سکه بهار آزادی با حدود 100 هزار تومان افزایش به 25 میلیون تومان رسیده است.

بر این اساس، حباب سکه امامی امروز با 123 هزار تومان کاهش نسبت به روز گذشته، به پنج میلیون و 80 هزار تومان رسیده است. حباب سکه بهار آزادی اما 56 هزار تومان کاهش را تجربه و به دو میلیون و 325 هزار تومان رسیده است.

همچنین در دومین روز هفته، نیم سکه با قیمت 15 میلیون تومان معامله می‌شود؛ 100 هزار تومان بیشتر از دیروز. حباب نیم‌سکه نیز با 10 هزار تومان کاهش به سه میلیون و 651 هزار تومان رسیده است.


امروز ربع سکه، 100 هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرده و با نرخ 10 میلیون تومان داد و ستد می‌شود. همچنین حباب آن نسبت به دیروز 10 هزار تومان افزایش یافته و روی رقم سه میلیون و 651 هزار تومان قرار گرفته است.


 
اما قیمت سکه گرمی روی شش میلیون و 100 هزار تومان مانده است؛ بدون تغییر نسبت به دیروز. حباب این سکه نیز با 21 هزار تومان کاهش به سه میلیون و 307 هزار تومان رسیده است.

روند افزایشی قیمت انس
امروز قیمت جهانی طلا افزایشی است. البته بازار طلای ایران بیشتر از اینکه تحت تاثیر قیمت‌ها در بازار جهانی طلا باشد، بر اساس شرایط در بازار دلار داخل ایران حرکت می‌کند. با وجود این، به هر حال یکی از متغیرهای موثر بر این بازار همان قیمت‌ها در بازار جهانی است. کارشناسان نسبت این اثرگذاری را 70 درصد برای دلار و 30 درصد برای طلای جهانی می‌دانند.

این روزها اونس روندی افزایشی دارد. طلای جهانی در 30 روز گذشته حدود 0.14 درصد رشد قیمت داشته است.

اونس در لحظه تنظیم این گزارش، به حدود 1,963.17 دلار رسیده، این به معنای افزایش حدود 0.41 درصدی قیمت طلا در بازارهای جهانی است.

طلا و سکه تحت تاثیر افزایش قیمت دلار
قیمت دلار که دو روز گذشته تا 48 هزار و 600 تومان کاهش یافته بود، دیروز کانال 49 هزار تومانی را پس گرفت و امروز هم در محدوده روز قبل ماند. شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز قیمت دلار را افزایشی اعلام کرده است. بر این اساس، قیمت دلار در بازار امروز با 215 تومان افزایش 490,33 تومان اعلام شده است. روز جاری برای دلار با 152 تومان افزایش نسبت به روز گذشته و با رقم 48970 تومان آغاز شد و طی معاملات امروز، 49070 تومان بیشترین مقدار و 48460 تومان نیز کمترین رقمی بود که برای قیمت دلار به ثبت رسید.


افزایش قیمت دلار در بازار آزاد در حالی بود که با سفر وزیر خارجه عمان انتظار کاهش قیمت وجود داشت اما تجربه نشان داده است که معامله‌گران باید سیگنالی قوی و قطعی‌تر دریافت کنند که به سمت کاهش قیمت‌ها بروند. ضمن آنکه در نهایت شاخص‌های کلان اقتصادی است که بر قیمت دلار، طلا و سکه اثر می‌گذارد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 2 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر