• 031-33931240
  • ایران - اصفهان - شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

رفت و برگشت طلا به کانال ۲۰۰۰ دلاری

قیمت طلا در بازار جهانی با رفت و برگشت به کانال 2000 دلاری در آستانه ورود و تثبیت در این کانال جدید قرار گرفته است و در حال حاضر با قیمت 1999 دلار برای هر انس معامله می شود.

به گزارش تابان گوهر نفیس به نقل از تسنیم، قیمت طلا در روز چهارشنبه هنوز پایین‌تر از ۲۰۰۰ دلار قرار دارد. ارزش دلار تثبیت شده اما انتظار توقف روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا مانع کاهش بیشتر قیمت طلا می‌شود.

شاخص دلار که در روز سه‌شنبه به پایین‌ترین رقم طی دو ماه و نیم گذشته رسیده بود ثابت شده است. پایین آمدن ارزش دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده و تمایل برای خرید آن را بالا می‌برد.


مقامات فدرال رزرو آمریکا در آخرین اجلاس خود تصمیم گرفتند سیاست محتاطانه‌تری در پیش بگیرند و تنها در شرایطی نرخ بهره را افزایش دهند که کنترل تورم با مشکل مواجه شود.
بازارها تا حد زیادی انتظار دارند فدرال رزرو نرخ بهره را در ماه دسامبر ثابت نگه دارد و۶۰ درصد احتمال می‌دهند نرخ بهره تا ماه مه حداقل ۲۵ واحد پایین بیاید.
پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش می‌دهد.
اطلاعات اقتصادی آمریکا در روز سه‌شنبه نشان داد فروش خانه در این کشور به پایین‌ترین سطح طی ۱۳ سال گذشته رسیده است.
در این بین، سود اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه داری آمریکا هم به پایین‌ترین رقم طی دو ماه گذشته رسیده است.
صادرات طلای سوئیس در ماه اکتبر به بالاترین سطح از ماه مه رسید که بیشتر آن به هند جهت تامین تقاضای آن طی فصل جشن‌ها صورت گرفته است.
در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۳۱ درصد کاهش به ۲۴ دلار و ۱۵ سنت رسید و پلاتین با ۰.۰۴ درصد کاهش ۹۳۷ دلار و ۶۰ سنت معامله می‌شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 4 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر