• 031-33931240
  • ایران - اصفهان - شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

دو عامل اصلی کاهش قیمت طلا و سکه/ وقت خرید طلاست؟

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به ثبات قیمت‌ها در بازار سکه و طلا پیش‌بینی کرد سطوح فعلی قیمت‌ها در بازار پابرجا بماند.

به گزارش تابان گوهر نفیس به نقل از اقتصاد آنلاین، وضعیت بازار سکه و طلا این روزها به ثبات نسبی در قیمت‌ها رسیده است و از ابتدای هفته تا کنون شاهد کاهش قیمت ها در بازار هستید.

نادر بذرافشان رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در رابطه با این وضعیت اظهار داشت: علی رغم افزایش ۱۲ دلاری قیمت انس جهانی، در بازارهای داخلی قیمت طلا و سکه کاهش یافت که دلیل این امر نبود تقاضا و افت نرخ ارز بود.

وی با بیان اینکه از ابتدای هفته کاهش قیمت طبیعی در بازار داشتیم اضافه کرد: در این هفته نوسان ۱تا ۳ درصدی گاهی ۵ درصدی در بازار داشتیم که طبیعی است این نوسانات از انس جهانی و بازار ارز تاثیر می‌گیرد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به ثبات بازار طلا و سکه گفت: پس از گذشت یک ماه قیمت‌ها به ثبات خوبی رسیده است صنعت طلا در بخش تولید شرایط بحرانی دارد باید مقداری سمت و سوی تقاضا برای خرید مصنوعات طلا بیشتر شود مردم نیز حق دارند منتظر هستند ببیند آیا این ثبات قیمت مقطعی است یا دراز مدت.

بذارافشان افزود: فضا برای خرید مصنوعات طلا و سکه مهیاست مردم منتظر کاهش یا افزایش خاصی نباشند و زمانی که تصمیم می‌گیرند مبادلات خود را انجام دهند.

وی درباره راهکار برون رفت صنعت طلا از بحران کنونی نیز اظهار داشت: بانک مرکزی می‌تواند طلا و سکه های مردم را که به صورت سرمایه نگهداری می‌شود در اختیار بگیرد و به بخش تولید که در مواد اولیه مشکل دارد تزریق کند.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران اضافه کرد: بخش صادرات ما طی این مدت که شرایط خوبی نداشته باید تقویت شود جایگاه صادراتی ما خوب است اما سرمایه اولیه در بخش تولیدی مشکل دارد که با فراهم شدن این شرایط توسط بانک مرکزی بخش تولید و صادرات می‌تواند ارتقا یابد.

وی گفت: ما الان می‌توانیم در صنعت طلا با صادرات ارزآوری و اشتغال‌زایی داشته باشیم اگر صادرات تقویت شود و دولت سرمایه‌های بایکوت شده را وارد بخش تولید کند این صنعت می‌تواند رونق بگیرد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در پایان پیش بینی کرد قیمت‌ها در نهایت نوسان یک تا ۳ درصدی با همان شرایط کنونی ادامه داشته باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − یک =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر