انواع سیستم ضدسرقت طلافروشی

یکی از اتفاق‌های ناگواری که ممکن است برای هر کسب و کاری به وجود بیاید، رخ دادن سرقت می‌باشد. چرا که سارقان در هنگام دزدی، هیچ رحمی ندارند و ممکن است حتی جان افراد هم در طول سرقت گرفته شود. از مکان‌هایی که بیشتر مورد توجه سارقان می‌باشد، طلافروشی‌ها است. چرا که طلافروشی‌ها به علت داشتن مقدار زیادی طلا و جواهر، برای سارقان تبدیل به گزینه‌ای جذاب برای سرقت می‌باشند. اما داشتن تجهیزات مناسب و سیستم‌های ضد سرقت می‌تواند احتمال موفقیت سرقت‌های مسلحانه را کاهش دهد. پس در ادامه قصد داریم که با انواع سیستم ضدسرقت طلافروشی همانند دزدگیر، دوربین، مه ساز امنیتی و… آشنا شویم.

سیستم ضدسرقت طلافروشی

چرا باید انواع سیستم ضدسرقت طلافروشی نصب کنیم؟

سیستم‌های ضد سرقت طلافروشی، امنیت طلافروشی را بالا برده و اطمینان خاطر بیشتری به طلافروش می‌دهد. چرا که سارقان اکثرا مغازه‌هایی را برای سرقت انتخاب می‌کنند که امنیت پایینی داشته باشد و سرقت از آن راحت تر باشد. پس با تجهیز کردن مغازه خود به سیستم‌های ضدسرقت طلافروشی امکان وقوع سرقت یا موفقیت آن را بسیار کاهش دهید. البته باید خاطر نشان کرد که سیستم‌های ضد سرقت به تنهایی کارایی مطلوب را نداشته و ترکیب آن‌ها بهترین گزینه است. در ادامه به انواع سیستم‌های ضد سرقت و کاربردهای آن اشاره می‌کنیم.

دزدگیر و دوربین مدار بسته

دزدگیر و دوربین مدار بسته

دزدگیرها و دوربین‌های مدار بسته نقش نظارتی در سیستم‌های ضدسرقت ایفا می‌کنند. این سیستم‌ها در جلوگیری از سرقت نقشی نداشته و فقط وقایع را ثبت می‌کنند. از دیگر ویژگی‌های دوربین‌های مدار بسته می‌توان به نظارت بر کارکنان مغازه، بررسی افراد مشکوک قبل از ورود به مغازه و غیره می‌توان اشاره کرد. از دیگر سیستم‌های نظارتی و اعلام خطر می‌توان به دزدگیر اشاره کرد. این سیستم هنگام وقوع سرقت یا خطر صدای بلندی می‌دهد و سرقت رخ داده را اطلاع می‌دهد.

شیشه‌های ضد گلوله

شیشه‌های ضد گلوله در دسته شیشه‌های امنیتی و محافظتی قرار دارند که با ضخامت بالا تولید می‌شوند. این شیشه‌ها در هنگام ضربه یا گلوله نمی‌شکنند یا در صورت شکستن، خطری دیگران را تهدید نمی‌کند. شیشه‌های ضد گلوله از قرار گرفتن چند لایه شیشه بر روی هم تشکیل می‌شود. در بین فاصله این شیشه‌ها طلق‌هایPVB  قرار دارد. این طلق‌ها نسبت به دیگر طلق‌ها از خاصیت چسبندگی بیشتری برخوردار هستند. هنگام شکستن، شیشه‌های ضد گلوله پودر می‌شوند که با کشش و چسبندگی طلق ها نه تنها جایی نریخته بلکه همه آن جذب خود می‌شوند. جنس شیشه‌های ضد گلوله نیز از جنس شیشه‌های لیمیت می‌باشد. این شیشه‌ها باعث ارتقای ایمنی طلافروشی‌ها می‌شود اما ارتقا مغازه شما را کامل تامین نمی‌کنند.

گاو صندوق آسانسوری مغازه طلافروشی

نحوه عملکرد این سیستم به این گونه است که تمام ویترین شما با زدن دکمه‌ای به صورت آسانسوری پایین رفته و در گاو صندوقی امن قرار می‌گیرد. این ویترین‌ها در هنگام سرقت با زدن دکمه‌ای عمل می‌کند و طلاهای موجود در ویترین را دور از دسترس سارقان قرار می‌دهد. (البته فقط طلاهای داخل ویترین شما حفظ می‌ماند. و سایر طلاها باز در امان نیستند.) گاو صندوق آسانسوری با نام گاو صندوق ویترینی نیز شناخته می‌شود. از مزیت‌های گاو صندوق آسانسوری به غیرقابل نفوذ بودن آن می‌توان اشاره کرد. مزیت دیگر این نیز سیستم صرفه جویی در زمان است. این سیستم شما را از چیدن و برچیدن هر روزه طلا از ویترین باز می‌دارد و با خیال راحت می‌توانید ویترین خود را دست نخورده باقی بگذارید.

استفاده از حفاظ سیمی و قفل برقی

ویترین مغازه‌ها و درب ورودی باید با حفاظ سیمی محافظت شود. این حفاظ باعث می‌شود تا دسترسی سارقان به جواهرات داخل ویترین قطع شود. شیشه‌های ضد گلوله به تنهایی کافی نیستند و حفاظ‌های سیمی باعث می‌شوند تا در صورت شکستن شیشه‌های ضد گلوله، سارقان به داخل مغازه دسترسی نداشته باشند. از دیگر سیستم‌های ضد سرقت به قفل برقی طلا فروشی می‌توان اشاره کرد. با استفاده از این قفل می‌توان ورود و خروج مشتریان را کنترل کرد. همچنین باید توجه داشت که درب ورودی باید همیشه بسته باشد و فقط با کلید برقی باز و بسته شود. قبل از ورود مشتری باید وضعیت ظاهری او را بررسی نموده و در صورت نبود مورد مشکوک درب باز شود.

مه ساز امنیتی

مه ساز امنیتی اسنویز

تنها راه قانونی که با آن بتوان از سرقت جلوگیری کرد، دستگاه مه ساز امنیتی اسنویز می‌باشد. این دستگاه با عملکرد سریع خود توانسته است تمام سرقت‌های انجام شده از مغازه‌های طلافروشی مجهز به اسنویز را ناکام بگذارد. این محصول دانش بنیان در کمتر از 3 ثانیه مه بسیار غلیظی را تولید کرده که تمام فضای داخل مغازه را در بر گرفته و دید سارقان را کور می‌کند. مدت ماندگاری مه دستگاه مه ساز امنیتی در صورت باز بودن در‌ها 40 دقیقه می‌باشد. همچنین مه تولید شده دستگاه اسنویز بر روی محصولات مغازه آسیبی ایجاد نمی‌کند.

سخن آخر

از قدیم ضرب المثل پیشگیری بهتر از درمان است را گفته‌اند. پس با نصب سیستم ضدسرقت طلافروشی مغازه‌های طلافروشی خود را از سرقت سارقان محفوظ کنید. استفاده از شیشه‌های ضدگلوله و گاو صندوق‌های آسانسوری امنیت طلای داخل مغازه را افزایش می‌دهد. دستگاه مه ساز امنیتی اسنویز نیز می‌تواند از سرقت جلوگیری کرده و باعث نجات جان و مال شما می‌شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × یک =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر