انس طلای جهانی به روند صعودی برمی‌گردد؟

در این ویدیو از رسانه تابان گوهر، تحلیلگران سایت کیتکو نیوز، روند قیمت انس جهانی طلا در هفته پیش روی بازارهای جهانی را بررسی کرده اند.

نمایش ویدیو درباره انس طلای جهانی به روند صعودی برمی‌گردد

انس جهانی طلا برای دومین هفته متوالی به روند نزولی خود ادامه داد و به پایین ترین سطح در 7 ماه اخیر یعنی 1810 دلار، کاهش یافت. انس از روز دوشنبه تا پنج شنبه هفته گذشته نزولی بود و به دنبال گزارش حقو ق و دستمزد آمریکا تا حوالی 1810 دلار هم پایین آمد ولی در روز جمعه پس از 9 روز به روند نزولی خود پایان داد و با یک کندل مثبت نسبتا قوی به کار خود در هفته گذشته بازارهای مالی با عدد 1832 دلار برای هر انس پایان داد. اما سوال اینجاست که آیا روند نزولی انس طلا تمام شده است یا انس به روند نزولی خود ادامه خواهد داد؟

نظرسنجی هفتگی طلا کیتکونیوز

آخرین نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو نشان می دهد که تحلیلگران دید متفاوتی نسبت به روند این هفته انس جهانی طلا دارند. این هفته، 13 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی کیتکو شرکت کردند. 5 تحلیلگر یا 38% این هفته را صعودی و همین تعداد این هفته را نزولی پیش بینی کرده اند و این در حالی است که 3 نفر یا 23 درصد نسبت به طلا در هفته آینده بی طرف بودند. سرمایه گذاران خرد نیز همانند تحلیلگران پیش بینی دقیقی از روند این هفته بازار نداشتند و انتظار دارند طلا در هفته آینده حدود 1842 دلار در هر اونس معامله شود که 30 دلار کمتر از پیش بینی هفته گذشته است 

نتایج نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز

در نظرسنجی آنلاین کیتکو 528 نفر شرکت کردند که از این تعداد، 227 نفر یا 43% هفته پیش رو را صعودی و 222 نفر یا 42% قیمت را نزولی پیش بینی کرده اند و 79 نفر یا 15% در کوتاه‌مدت این روند را کم نوسان ارزیابی کردند. شاخص قیمت تولید کنندگان یا همان PPI و شاخص ماهانه قیمت مصرف کنندگان یه همان PCI از رویدادهای مهم این هفته است که به ترتیب در روز های چهارشنبه و پنج شنبه منتشر می‌شوند.

نظرات تحلیلگران سایت کیتکونیوز

دارین نیوزوم، تحلیلگر ارشد بازار در Barchart.com، این هفته را صعودی پیش بینی کرد و گفت: با اینکه اعتقاد دارم طلا در بلندمدت نزولی است ولی این هفته را به خاطر کندل قیمت در روز جمعه و افزایش آن صعودی می‌بینم.
دانیل پاویلونیس، کارگزار ارشد کالا در RJO Futures، که روند این هفته را نزولی پیش بینی می کند گفت: به نظرم انتشار شاخص قیمت مصرف کنندگان و به دنبال ان کاهش تورم، خبر خوبی برای طلا خواهد بود و احتمالا طلا از هفته اینده صعودی خواهد شد.

مارک چندلر، مدیر عامل بنوکبرن گلوبال فارکس گفت: به نظر من دلار آمریکا و نرخ بهره محرک های اصلی طلا هستند و اگر طلا محدوده فعلی را از دست بدهد حمایت های مهم بعدی 1800 دلار و 1787 دلار خواهد بود.
کالین سیزینسکی، استراتژیست ارشد بازار در SIA Wealth Management که این هفته را صعودی پیش بینی کرده است گفت: طلا از نظر فنی به اندازه کافی فروخته شده است و در نزدیکی 1820 دلار در حال تثبیت است.
جیمز استنلی، استراتژیست ارشد بازار در Forex.com، نیز معتقد است که طلا احتمالاً در محدوده اخیر خود در هفته آینده باقی خواهد ماند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × یک =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر