طلای 2000 دلاری از دست رفت؟

طلای جهانی پس از 8 هفته متوالی بالاخره در هفته گذشته حمایت 2000 دلاری را از دست داد. انس که در 61 روز گذشته بالای مرز 2000 دلاری در نوسان بود بالاخره در روز سه شنبه هفته قبل به دنبال انتشار داده های تورم آمریکا به پایین 2000 دلار سرک کشید و تا محدوده 1984 دلار هم پایین آمد ولی در روزهای پنجشنبه و جمعه مجددا صعودی شد و با عدد 2013 دلار در هر انس به کار خود در هفته گذشته بازارهای مالی پایان داد. حالا سوال اینجاست که شکست موقت حمایت 2000 دلاری، طلا را در هفته آینده نزولی خواهد کرد؟

نمایش ویدیو درباره پیش بینی قیمت طلای جهانی

در آخرین نظرسنجی طلای هفتگی کیتکو اکثر تحلیلگران بر خلاف معامله گران هفته پیش روی انس طلا را صعودی پیش بینی می‌کنند.

نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز

این هفته، 14 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی کیتکو شرکت کردند که از این تعداد فقط 3 کارشناس این هفته را صعودی و 8 تحلیلگر آن را نزولی پیش بینی می کنند و 3 نفر دیگر، نسبت به روند طلا در این هفته بی طرف بودند.

نتایج نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز

در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیز 221 نفر شرکت کردند که از این تعداد، 94 نفر هفته پیش روی انس طلا را صعودی پیش بینی می کنند. این در حالی است که 72 نفر قیمت را نزولی پیش بینی کرده و 55 نفر نسبت به چشم انداز کوتاه مدت این فلز گرانبها بی طرف بودند.

نظرات تحلیلگران سایت کیتکونیوز

شان لوسک، یکی از مدیران هجینگ تجاری در والش تریدینگ که هفته پیش روی انس طلا را نزولی پیش بینی می کند، گفت: به نظر من احتمال اینکه در هفته پیش رو، قیمت تا محدوده 1968 دلار پایین بیاید وجود دارد.

مارک چندلر، مدیر عامل بنوکبرن گلوبال فارکس نیز هفته پیش روی طلا را نزولی پیش بینی کرد و گفت: تورم ایالات متحده کمی قوی‌تر از حد انتظار بود و این به افزایش نرخ دلار کمک خواهد کرد و احتمالا طلا تا محدوده 1965 دلار پایین خواهد آمد.

اوله هانسن، رئیس استراتژی کالا در بانک ساکسو نیز با اشاره به اینکه طلا در کوتاه مدت دچار مشکل می شود، گفت: من منتظرم تا واکنش سرمایه گذاران چینی به قیمت های پایین در هفته آینده را ببینم.

به نظر شما آیا انس جهانی طلا مجددا به محدوده 1950 دلاری باز خواهد گشت؟ نظر خود را برای ما کامنت کنید.

پیش بینی قیمت طلای جهانی

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + دو =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر