مانع اصلی نزول طلا چیست؟

در این ویدیو از رسانه تابان گوهر، تحلیلگران سایت کیتکو، روند قیمت انس جهانی طلا در هفته پیش روی بازارهای جهانی را بررسی کرده اند.

نمایش ویدیو درباره مانع اصلی نزول طلا چیست

مانع اصلی نزول طلا چیست؟

طلا در هفته گذشته بازارهای مالی با روند نزولی به کار خود پایان داد. انس جهانی که هفته گذشته را صعودی آغاز کرده بود به دلیل کم شدن انتظارها برای کاهش نرخ بهره آمریکا در روزهای سه شنبه و چهارشنبه نزولی شد. اما با اینکه شرایط برای نزول بیشتر طلا مهیا شده به نظر می‌رسد تنش‌های ژئوپلیتیکی طلا را بالاتر از محدوده ۲۰۰۰ دلار نگه داشته است. حالا سوال اینجاست که تنش‌های خاورمیانه مانع از نزول بیشتر طلا خواهد شد یا نه؟

نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز

در آخرین نظرسنجی طلای هفتگی کیتکو، اکثر تحلیلگران و همچنین اکثر معامله گران طلا را در هفته آینده خنثی و نزولی پیش بینی می‌کنند. این هفته، 14 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی کیتکو شرکت کرده که از این تعداد، 6 کارشناس این هفته را صعودی و 4 تحلیلگر آن را نزولی پیش بینی کرده و 4 نفر دیگر، نسبت به روند طلا در این هفته بی طرف بودند.

نتایج نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز

در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیز 150 نفر شرکت کردند که از این تعداد، 66 نفر هفته پیش روی انس طلا را صعودی پیش بینی می‌کنند. این در حالی است که 44 نفر قیمت را نزولی پیش بینی کرده و 40 نفر نسبت به چشم انداز کوتاه مدت این فلز گرانبها بی طرف بودند.

نظرات تحلیلگران سایت کیتکونیوز

کالین سیزینسکی، استراتژیست ارشد بازار در SIA Wealth Management هفته پیش روی انس طلا را نزولی پیش بینی کرد و گفت: با افزایش بازدهی خزانه داری آمریکا و تقویت دلار بعید است طلا در کوتاه مدت صعودی شود.

شان لوسک، یکی از مدیران هجینگ تجاری در والش تریدینگ که هفته پیش رو را نزولی پیش بینی می کند گفت: به نظر من طلا در سطوح فعلی حمایت خود را از دست خواهد داد و امکان شکستن حمایت 2000 دلاری وجود دارد

جیمز استنلی، استراتژیست ارشد بازار در Forex.com که طلا در هفته گذشته را نزولی پیش بینی کرده بود، این هفته را صعودی پیش بینی کرد و گفت: با توجه به اینکه طلا در هفته گذشته مقاومت کرد و به زیر 2000 دلار نرفت خیلی بعید است که این هفته نزولی شود و به نظر من طلا به سوی مقاومت 2059 دلار صعود خواهد کرد.

به نظر شما آیا انس جهانی طلا با اثر گیری از توقف نرخ بهره نزولی خواهد شد؟ نظر خود را برای ما کامنت کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + هفت =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر