حمایت مهم طلای جهانی کجاست؟

با وجود ریزش قیمت انس طلا در هفته گذشته، سطح مهم 2150 دلاری برای این فلز گرانبها حفظ شد طلای جهانی که با یک جهش بزرگ خود را به بالای محدوده 2150 دلاری پرتاب کرده بود در هفته گذشته به دنبال اخبار اقتصادی آمریکا نزولی شد.

پخش ویدیو

حمایت مهم طلای جهانی کجاست؟

گزارش بیشتر از حد انتظار شاخص قیمت مصرف کنندگان و همچنین افزایش شاخص قیمت تولیدکنندگان هر بار که می خواستند طلا را نزولی کنند با فشار خرید خریداران طلا این فلز گرانبها بالا ماند و بالاخره با عدد 2156 دلار در هر انس به کار خود در هفته گذشته بازارهای مالی پایان داد. حالا سوال اینجاست که سطح مهم 2150 دلاری انس طلا حفظ خواهد شد؟

نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز

در آخرین نظرسنجی طلای هفتگی کیتکو احساسات صعودی هفته گذشته از بین رفته است و نیمی از تحلیلگران روند انس در هفته پیش رو را نزولی پیش بینی می کنند. این هفته، 11 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی کیتکو شرکت کردند که از این تعداد فقط 3 کارشناس این هفته را صعودی و 6 تحلیلگر آن را نزولی پیش بینی می کنند و 2 نفر دیگر، نسبت به روند طلا در این هفته بی طرف بودند.

نتایج نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز

در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیز 194 نفر شرکت کردند که از این تعداد، 110 نفر هفته پیش روی انس طلا را صعودی پیش بینی می کنند. این در حالی است که 54 نفر قیمت را نزولی پیش بینی کرده و 30 نفر نسبت به چشم انداز کوتاه مدت این فلز گرانبها بی طرف بودند.

نظرات تحلیلگران سایت کیتکونیوز

دارین نیوسام، تحلیلگر ارشد بازار در Barchart.com که کاهش قیمت در هفته گذشته را پیش بینی کرده بود، هفته پیش رو را هم نزولی ارزیابی کرد و گفت: احتمال اینکه در جلسه آینده نرخ بهره کاهش پیدا کند بسیار کم است و این موضوع دلار را بالا خواهد برد و به طلا فشار می آورد

کالین سیزینسکی، استراتژیست ارشد بازار در SIA Wealth Management، گفت: «من در مورد طلا برای هفته آینده بی طرف هستم. من فکر می کنم که طلا می تواند پس از نشست فدرال رزرو حرکتی انجام دهد، اما جهت گیری آن بستگی به صحبت های جروم پاول دارد.

باب هابرکورن، کارگزار ارشد کالا در RJO Futures، گفت که قیمت طلا حساسیت زیادی نسبت به داده‌های تورم پیش از فدرال رزرو نشان می‌دهد، زیرا آنها سعی می‌کنند مسیر احتمالی نرخ‌ها را تعیین کنند.
وی افزود: طلا در هفته پیش رو کاهشی خواهد بود ولی این فروش با خرید همراه می شود و طلا خیلی نزولی نمی شود.

به نظر شما آیا طلا به زیر محدوده 2150 دلاری باز خواهد گشت؟ نظر خود را برای ما کامنت کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 13 =

آخرین مطالب مجله تابان گوهر